Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentai laviruoja tarp paskaitų ir darbo biržos

Filosofijos fakultete įvykusioje akcijoje SOLIST'ai norėjo parodyti, kad studentas yra žmogus, o ne „krepšelis“
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Kaip „15min“ sakė L.Baltrušaitienė, bedarbio statusas dieninio skyriaus studentams nesuteikiamas. Jį gauti gali tik studijuojantys neakivaizdžiai.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Darbo biržoje registruoti neakivaizdinio skyriaus studentai, dėl svarbių paskaitų ar egzaminų neatvykę į paskirtą susitikimą su savo darbo konsultantu, rizikuoja netekti bedarbio statuso. Būtent taip nutiko Kauno technikos kolegijoje studijuojančiam Mantui (vardas pakeistas – aut. past.).

Kauno technikos kolegijos antrakursis Mantas į „15min“ kreipėsi, kai Kauno darbo birža sustabdė jo bedarbio statusą. „Esu studijuojantis bedarbis, studijuoju neakivaizdiniu būdu. Per mokslo metus būna 3 sesijos po 2–3 savaites, kurių metu nenoriu praleisti paskaitų, o tuo labiau egzaminų“, – sakė jis ir pridūrė, kad nedarbo socialinio draudimo išmokos iš darbo biržos negaudavo.

Kaip žinoma, darbo biržoje registruoti bedarbiai paskirtu laiku turi atvykti pas savo darbo konsultantus. Tačiau Mantui paskirtas konsultacijos laikas sutapo su egzaminu, todėl vaikinas ten nenuvyko. Dėl šios priežasties buvo sustabdytas jo bedarbio statusas.

Vaikinas pasiguodė, kad pabandžius paaiškinti, kodėl negalėjo atvykti į darbo biržą, susidūrė su darbuotojų abejingumu. „Man pasiūlė rinktis arba darbo paieškas, arba mokslus“, – kalbėjo Mantas.

Lietuvos darbo biržos atstovė spaudai Birutė Balynienė „15min“ paaiškino, kad sustabdyti žmogaus turimą bedarbio statusą, jei šis neatvyksta į susitikimą su paskirtu konsultantu, yra normali praktika. „Yra galiojantys įstatymai ir mes privalome jų laikytis“, – sakė B.Balynienė.

Jos teigimu, paskirtą konsultacijos datą vaikinas galėjo pakeisti iš anksto. „Matyt, uoliai besimokydamas tą datą pražiopsojo, todėl ir statusas sustabdytas. Jei yra paskirtas laikas, turi atvykti“, – aiškino Lietuvos darbo biržos atstovė.

Kauno darbo biržos Karjeros planavimo skyriaus vedėja Lorita Baltrušaitienė „15min“ patikslino, jog sustabdytą bedarbio statusą galima atnaujinti per tris mėnesius. Jos teigimu, Mantas, ateidamas į darbo biržą, privalo atsinešti pažymą, kad tuo metu, kai vyko konsultacija, jis privalėjo būti universitete, ir bedarbio statusas bus atnaujintas. „Nematau čia problemos. Jeigu ką, gali pas mane ateiti“, – sakė L.Baltrušaitienė ir paprašė Mantui perduoti jos telefono numerį.

Pasak Karjeros planavimo skyriaus vedėjos, kita situacija, jei žmogus, kuriam sustabdytas bedarbio statusas, per tris mėnesius neatvyksta jo atnaujinti. Tokiu atveju jis braukiamas iš darbo biržos sąrašų ir, jeigu reikia, tenka registruotis iš naujo.

Bedarbio statusas

Kaip „15min“ sakė L.Baltrušaitienė, bedarbio statusas dieninio skyriaus studentams nesuteikiamas. Jį gauti gali tik studijuojantys neakivaizdžiai. Nedarbo socialinio draudimo išmoka, pasak L.Baltrušaitienės, studentams mokama tokia pat tvarka, kaip ir kitiems bedarbiams – ji priklauso tiems, kurie:

  • Iki įsiregistravimo darbo biržoje turi ne mažesnį kaip 18 mėnesių nedarbo draudimo stažą per pastaruosius 36 mėnesius;
  • Yra atleisti iš darbo darbdavio iniciatyva, nesant darbuotojo kaltės, dėl nepriklausančių nuo darbuotojo aplinkybių bei darbdavio bankroto atveju;
  • Baigė privalomąją nuolatinę pradinę karo tarnybą ar alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą arba buvo atleisti iš šių tarnybų ištarnavę ne mažiau kaip pusę nustatyto laiko.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką