Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lempučių graibstyti neskuba

Iš rinkos stumiamų 75 W galingumo lempučių pardavimas ES  pastaruoju metu išaugo 35 proc.
„15min“ nuotr. / Iš rinkos stumiamų 75 W galingumo lempučių pardavimas ES pastaruoju metu išaugo 35 proc.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nuo šiandien prekybininkai Europos Sąjungoje (ES) galės tik parduoti sukauptas kaitrinių 75 vatų (W) galingumo lempučių atsargas, bet ne jas pildyti. Kai kurių ES šalių gyventojai iš parduotuvių lentynų šluoja 75 W galingumo lemputes ir kaupia jų atsargas. Tačiau lietuviai to daryti, regis, neskuba.

Bendrovės „Sirijus“, importuojančios elektros lemputes ir tiekiančios jas parduotuvėms, generalinis direktorius Aidas Lipeika „15min“ sakė, jog bendrovė, skaičiuojant pagal dabartinius pardavimus, 75 W kaitrinių lempučių atsargų sukaupė maždaug pusmečiui į priekį.

A.Lipeikos teigimu, šių lempučių pardavimas daugiau nei dukart išaugo dar pernai. Esą rinkoje nelikus 100 W lempučių, šios yra stipriausios, todėl – gerai perkamos. „Be to, rugsėjį visada padaugėja užsakymų, nes apie 20 val. pradeda temti. Tai sezoninė prekė ir iki pavasario lempučių pardavimas būna didesnis“, – kalbėjo „Sirijaus“ vadovas.

„Maxima LT“ atstovė Renata Saulytė sakė, kad kaitrinių lempučių atsargų bendrovė sukaupė keliems mėnesiams į priekį. „Prieš rugpjūtį padidinome atsargas, bet sandėlių neprikrovėme“, – sakė R.Saulytė. Anot jos, parduotuvėse ypatingas lempučių paklausos augimas dar nejuntamas.

Pašnekovė svarstė, kad gali pasikartoti pernykštė situacija – kai įsigaliojus draudimui prekybininkams pildyti 100 W lempučių atsargas žmonės iš pradžių jas pirko vangiai, o paskui įsijautė ir likučius iššlavė gana greitai. „Manome, kad susidomėjimas dar bus, bet suskubusiems lempučių tikrai užteks“, – sakė R.Saulytė.

Išaugusią 75 W galingumo kaitrinių lempučių paklausą pastebėjo tik bendrovės „Palink“, valdančios prekybos tinklus „Iki“, „Ikiukas“, „Iki Express“ ir „Cento“, Komunikacijos skyriaus vadovas Valdas Lopeta. Jis sakė, kad šių lempučių pastaruoju metu nuperkama maždaug 45 proc. daugiau nei įprastai. „Lemputėmis prekiausime tol, kol baigsis tiekėjų sukauptos atsargos“, – sakė V.Lopeta.

Europos lempučių gamintojų federacijos duomenimis, 75 W galingumo lempučių pardavimas ES pastaruoju metu išaugo 35 proc. Labiausiai šiomis lemputėmis esą stengiasi apsirūpinti Vokietijos, Austrijos, Lenkijos gyventojai.

Sumažės išlaidos

„15min“ primena, kad ES siekia kaitrines lemputes pakeisti energiją taupančiomis. Įprastinėse kaitrinėse lemputėse apšvietimui skiriami vos 5 proc. suvartojamos energijos, o likę 95 proc. energijos virsta šiluma. Prognozuojama, kad naudojant energiją taupančias lemputes, Europos šeimų išlaidos elektrai sumažės 25–50 eurų per metus, nors naujos lemputės ir yra brangesnės.

Pernai nuo rugsėjo iš rinkos buvo išimtos 100 W galingumo kaitrinės lemputės. Kitąmet ir 60 W lempučių laukia toks pat likimas, o nuo 2012-ųjų rugsėjo – iš rinkos bus stumiamos 40 ir 25 W kaitrinės lemputės.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką