Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lengvatinius kreditus būsto modernizavimui teiks trys bankai

 Šiuo metu renovacija Vilniuje ir visoje šalyje yra beveik sustojusi. Anot specialistų, įstatymų pataisos turėtų ją paskatinti.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Socialiai remtiniems ir teisę į kompensacijas už šildymą turintiems asmenims bus kompensuojamos visos namo atnaujinimo išlaidos.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Paaiškėjo trys bankai, kurie teiks lengvatinius kreditus naujojoje būsto modernizavimo programoje dalyvaujantiems žmonėms.

Finansinių tarpininkų atranką vykdęs Europos investicijų bankas (EIB) pristatė atrinktus kandidatus JESSICA kontroliuojančiojo fondo Investiciniam komitetui. Šis pritarė, jog lengvatinius kreditus gyventojams teiktų SEB, „Swedbank“ ir „Šiaulių bankas“, pranešė Aplinkos ministerija.

Galutinės sutartys su SEB, „Swedbank“ ir „Šiaulių banku“ bus pasirašytos artimiausiu metu, po derybų dėl finansavimo sąlygų. Tuomet atrankos procedūros bus baigtos galutinai, o bankams bus padalinta 30 mln. eurų: pradinė suma, skirta kreditams. Jų metinės palūkanos sieks ne daugiau kaip 3 procentus.

EIB taip pat atliks papildomą dar dviejų bankų, panorusių teikti lengvatines paskolas, vertinimą. Iš viso finansinių tarpininkų atrankoje dalyvavo septynios institucijos.

„Atrankos procesai artėja prie pabaigos. Nepaisant to, kad jie dar nėra baigti, žmonės jau gali teikti paraiškas būsto renovavimui, nes pati programa jau veikia. Kelių daugiabučių gyventojai jau pareiškė norą joje dalyvauti“, – sakė aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas.

Šiuo metu rengiami šeši investiciniai projektai būstui modernizuoti: trys iš jų – nauji, kiti trys – koreguojami pagal naujosios programos reikalavimus. „Jaučiame visuomenės susidomėjimą, kuris palaipsniui didėja. Tikiuosi, jog vis daugiau žmonių supras renovacijos naudą ir norinčių gyventi šilčiau, pigiau bei patogiau daugės“, – sako Aplinkos ministerijos vadovas.

G.Kazlauskas primena, jog esminis naujosios renovacijos programos tikslas – energijos sąnaudų mažinimas. Specialistai esą yra paskaičiavę, jog po renovacijos, mokėdami už šildymą ir grąžindami lengvatines paskolas žmonės mokės mažiau nei dabar moka tik už šildymą.

Pranešime teigiama, kad socialiai remtiniems ir teisę į kompensacijas už šildymą turintiems asmenims bus kompensuojamos visos namo atnaujinimo išlaidos.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką