Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje uždrausta realizuoti 72 tonas pesticidais užterštų apelsinų

Vaisiai
Photos.com / Apelsinai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba uždraudė rinkoje realizuoti 72 tonų pesticidais užterštų egiptietiškų apelsinų siuntą. UAB „Augma“ įpareigota minėtą apelsinų siuntą saugiai sunaikinti arba grąžinti tiekėjui įforminus negrįžtamojo eksporto procedūrą.

Juos importavusi bendrovė „Augma“ įpareigota minėtą apelsinų siuntą saugiai sunaikinti arba grąžinti tiekėjui įforminus negrįžtamojo eksporto procedūrą, teigiama Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime.

Kretingos rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos maisto produktų inspektoriai, tikrindami iš trečiųjų šalių inportuojamus maisto produktus, atrinko apelsinų, importuojamų bendrovės „Augma“  iš Egipto, mėginius tyrimams atlikti.

Atlikus tyrimus Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute nustatyta, kad importuojamuose apelsinuose pesticidas fenitrotionas, kuris yra įtrauktas į ypač pavojingų pesticidų sąrašą, 13 kartų viršijo didžiausią leidžiamą koncentraciją. Šio pesticido koncentracija apelsinuose sudarė 0,26±0,13 mg/kg, nors leistina norma yra 0,01 mg/kg.

Pranešama, kad ši apelsinų siunta buvo laikoma sandėlyje ir nesaugūs apelsinai į rinką nepateko. Bendrovė „Augma“ įpareigota minėtą apelsinų siuntą saugiai sunaikinti arba grąžinti tiekėjui įforminus negrįžtamojo eksporto procedūrą.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugius maisto produktus ir pašarus sistema RASFF informavo Europos Komisiją apie nesaugią apelsinų siuntą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką