Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvoje – verslo idėjų badas?

VšĮ Šiaurės miestelio technologijų parkas (ŠMTP) kartu su partneriais – VšĮ Lietuvos inovacijų centru ir Technologijų ir inovacijų paramos verslui asociacija – pratęsė „Inovatyvaus verslo idėjų turnyro“ dalyvių registracijos laiką, teigiama išplatintame pranešime spaudai.
Temos: 2 Parkas Verslas

Jaunos įmonės, studentai bei verslo idėjų turintys žmonės, nespėję pateikti savo idėjų turnyro ekspertų vertinimui, tai padaryti gali iki liepos 15 d. interneto svetainėje www.versloturnyras.lt.

Turnyro nugalėtojai pasidalins 10000 Lt prizinį fondą, o inovatyviausios idėjos savininkas laimės galimybę pusę metų nemokamai naudotis „Virtualaus biuro“ paslaugomis ŠMTP patalpose Vilniuje. Verslo idėjų turnyre gali dalyvauti tiek pavieniai asmenys, tiek ir jaunos įmonės, o registruoti galima vieną ar keletą idėjų.

„Pastebime, jog šis turnyras populiariausias tarp neseniai baigusių mokslą jaunų žmonių, kurių galvos pilnos pasaulio užkariavimo idėjų, – šypsosi ŠMTP direktorius Gediminas Pauliukevičius – Džiugina, jog šiais metais turnyre dalyvauja ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir regionuose gyvenantis, verslą kurti norintis jaunimas.“

Tačiau, anot ŠMTP vadovo, „Verslo idėjų turnyre“ jaučiamas trūkumas stiprių, turinčių aiškių perspektyvų idėjų: „Nemaža dalis pateikiamų verslo kūrimo ar tobulinimo sumanymų neturi aiškaus pagrindo, o kartais ekspertai pasigenda ir paprasčiausios logikos. Tačiau tai – natūralus jauno žmogaus verslo kūrimo procesas“, – sako G.Pauliukevičius, pabrėždamas, jog turnyre konsultuojantys strateginio planavimo, marketingo, verslo ir finansų valdymo ekspertai ir dirba tam, kad nukreiptų idėjų autorius teisinga linkme, patartų ir padėtų išvengti skaudžių klaidų. Tokiu būdu turnyro dalyviai turi galimybę ne tik pretenduoti į piniginius prizus, bet ir pasisemti patirties bei žinių.

Pasak G.Pauliukevičiaus, dažnai turnyro dalyvius atbaido įsivaizdavimas, kad idėjos pateikimas – sudėtingas ir ilgas procesas. „Tačiau iš dalyvių nėra reikalaujama pateikti visą verslo planą, turnyro ekspertai vertina idėjas“, – sako jis. Į kiekvieną idėją yra žiūrima keliais aspektais. Pirmiausiai vertinama nauda vartotojui – ar naujas produktas ar paslauga turės pakankamą vartotojų ratą. Taip pat vertinamas idėjos išskirtinumas, originalumas, bei reali galimybė ją įgyvendinti, finansinis pagrindas, komercinis potencialas.

2002 m. įkurtas ŠMTP padėjo daugiau nei 150-čiai inovatyvių verslo įmonių, iš kurių jau daugelis išsiplėtė ir tapo gerais klestinčio verslo pavyzdžiais. ŠMTP savo nariams ne tik teikia konsultacijas verslo kūrimo, plėtros bei kitais klausimais, suteikia galimybę užmegzti naudingų kontaktų, organizuoja seminarus, mokymus bei kitus bendruomenės renginius, bet ir suteikia galimybę nuomotis biurą ar „Virtualų biurą“ su telekomunikacijomis, biuro įranga, posėdžių kambariais, konferencijų sale, priimamuoju bei užtikrina kitas paslaugas. ŠMTP steigėjai – LR Ūkio ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Projektas „Inovatyvaus verslo idėjų turnyras“ finansuojamas iš specialiosios Ekonomikos augimo ir konkurencingumo didinimo programos pagal 2007-2013 m. Ekonomikos augimo veiksmų programos 1 prioriteto „Ūkio konkurencingumui ir ekonomikos augimui skirti moksliniai tyrimai ir technologinė plėtra" įgyvendinimo priemonę „Inogeb LT-1“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius