Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvos pramonės įmonės žvalgosi, kur perkelti gamybą

Spaudžiamos augančių energijos kainų ir mokesčių Lietuvos pramonės įmonės pradėjo žvalgytis, kur būtų galima perkelti gamybą. Kol kas nematyti ir didesnių užsienio įmonių, norinčių Lietuvoje plėtoti gamybą, nors ir teigiama, kad darbo jėga Lietuvoje atpigo.
PavadinimasLietuvos gyventojai galės sulietuvinti savo pavardes atsisakydami slaviškų priesagų.
Popierius / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

„Didžiosios įmonės taip lengvai migruoti negali, nes į jų statybą investuoti milijardai, tačiau aiškiai matome tendenciją, kad plėtros Lietuvoje jos atsisako ir gamyklos statomos kitose valstybėse“, – „Verslo žinioms“ teigė Lietuvos chemijos įmonių asociacijos prezidentas Giedrius Mažūnaitis.

Kaip jautriausias energijos kainai jis įvardija chemijos, stiklo apdirbimo, plastikų, popieriaus gamybos sritis.

Anot jo, jau kurį laiką nieko negirdėti ir apie didesnių investuotojų planus kurtis Lietuvoje.

„Kai kuriose šakose energijos kaina sudaro iki 30 proc. produktų savikainos ir gaminių kainos per didelės, kad juos apsimokėtų gaminti Lietuvoje. Jei nebus imtasi greitų veiksmų, kai kurių pramonės sektorių pas mus gali paprasčiausiai nebelikti. Šiandien įmonės, kurios prieš porą metų buvo Lietuvos patriotės, jau mąsto, į kurią šalį perkelti gamybą“, – teigė Lietuvos pramonininkų konfederacijos Ekonomikos ir finansų departamento direktorius Sigitas Besagirskas.

Kaip jautriausias energijos kainai jis įvardija chemijos, stiklo apdirbimo, plastikų, popieriaus gamybos sritis. Anot jo, greičiausiai gali iškeliauti automatizuotos gamyklos, kurioms nereikia daug darbuotojų, tačiau energijos kaina svarbi.

Anot bendrovės „Arvi ir Ko“ valdybos pirmininko Vidmanto Kučinkso, deramasi dėl atliekų utilizavimo įmonės Baškirijoje statybos, o Jekaterinburge planuojama statyti kalakutų auginimo kompleksą.

„Norfos mažmenos“, valdančios pieno perdirbimo gamyklą „Rivona“, valdybos pirmininkas Dainius Dundulis teigė, kad „Rivona“ nutraukė pieno miltų gamybą, o perteklinį pieną vežą perdirbti į Lenkiją.

Valymo įrenginius gaminančios įmonės „August ir Ko“ savininkas Filionis Augustas sakė ketinantis atsisakyti planų statyti gamyklą Klaipėdoje, nors ten ir turi įsigijęs sklypą.

Verslininkas skaičiuoja, kad Bulgarijoje, kur su partneriais žada statyti fabriką, tą pačią produkciją gaminti kainuos 20 proc. pigiau, o pelno mokestis yra 10 proc.

S.Besagirsko teigimu, šiandien, įskaičiavus mokesčius, vienintelis mūsų konkurencinis pranašumas prieš užsieniečius liko mažas darbo užmokestis.

„Vienintelis būdas, kad Europa būtų kuo greičiau sujungta į vieną energetikos žiedą ir visos ES valstybės dujas bei elektrą pirktų ta pačia kaina. Verslas pats to nepadarys. Deja, šiandien matome mūsų politikų neveiklumo padarinius, praktinių darbų nebuvo, nors parengta krūva studijų“, – teigė S.Besagirskas. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius