LLRI: Idealiausios savivaldybės – Klaipėdos ir Kauno rajono

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) pristatė savivaldybių indeksą. Iš miestų jame geriausiai jame įvertina Klaipėda (59,1 balo iš 100), iš rajonų – Kauno (60,7 balo).
Rūta Vainienė
Rūta Vainienė / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

„Klaipėdoje geriausiai įvertintos sritys – savivaldybės valdymas, investicijos ir plėtra, komunalinis ūkis“, – teigė LLRI ekspertas Vytautas Žukauskas.

Antra vieta skirta Panevėžio miestui, toliau rikiuojasi Alytus, Vilnius, Kaunas, Šiauliai ir Palanga. Tarp rajonų pirmauja Kauno, Birštono, Šilalės, Marijampolės rajonai. Tarp rajonų blogiausiai sekasi Šalčininkų, Utenos, Švenčionių, Kupiškio ir Neringos rajonams.

Gyventojui geriausia vieta gyventi išrinktas Alytus ir Kauno rajonas. Sostinėje neigiamai įvertintas švietimas, turto valdymas, sveikata ir mokesčiai, gerai vertinamas komunalinis ūkis, administracija, socialinė rūpyba, investicijos ir plėtra.

Skolų turi beveik visi

Šių metų pradžios duomenimis, kreditorinių įsiskolinimų neturėjo 17 iš 60 vertintų savivaldybių.

Didžiausias įsiskolinimas buvo Vilniaus mieste ir siekė 522 Lt vienam gyventojui.

Vidutinis visų Lietuvos savivaldybių įsiskolinimas, tenkantis vienam gyventojui, siekia 27 Lt.

Skolų metų pradžioje neturėjo vos trys savivaldybės – Birštono, Vilniaus rajono ir Visagino. Didžiausia skola, tenkanti vienam gyventojui, buvo Neringoje – 700 Lt..

LLRI teigimu, savivaldybės tarpusavyje labai konkuruoja – ir investicijomis, ir gyventojų skaičiumi, ir siekdamos gauti Europos Sąjungos paramą.

„Konkurencija gyventojams naudinga“, – sakė LLRI prezidentė Rūta Vainienė, pabrėždama, kad savivaldybių indeksas reikalingas tam, kad žmonės galėtų pasirinkti, kur Lietuvoje jam geriausia dirbti, gyventi, investuoti ir pan.

LLRI teigia, kad ideali savivaldybė yra tokia, kuri taupo pinigus, skaidriai naudoja biudžeto lėšas, mažina mokesčių naštą, kuria palankią terpę verslui, gyvena pagal savo pajamas.

„Na, kur problemos sprendžiamos lengvai ir greitai. Svarbu, kad sprendžiamos“, – pabrėžė R.Vainienė.

Kiekvienai savivaldybei LLRI pateikė ir patarimų, kur galėtų pasitempti ir taip pagerinti gyventojų ir įmonių padėtį. Ne vienai jų pasiūlyta sumažinti žemės mokesčio tarifą, nekilnojamojo turto mokesčio tarifą, panaikinti teritorinį mokyklų suskirstymą, patvirtinti turto valdymo strategiją ir pan.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius