Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Maxima grupės“ vadovas: atsigavimo dar nematyti, bet ateitį jau galima planuoti

UAB „Maxima grupės“ generalinis direktorius Mindaugas Bagdonavičius
UAB „Maxima grupės“ nuotr. / UAB „Maxima grupės“ generalinis direktorius Mindaugas Bagdonavičius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

UAB „Maxima grupės“ apyvarta 2010 metų pirmąjį pusmetį sumažėjo 11,1 proc. ir siekė 3,52 mlrd. litų be pridėtinės vertės mokesčio (PVM). Tai beveik 0,44 mlrd. litų mažiau nei per pirmąjį 2009 metų pusmetį.

Tačiau mažmeninės prekybos tinklą Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Bulgarijoje valdančios bendrovės apyvarta pirmąjį šių metų pusmetį traukėsi vis lėčiau: pirmąjį ketvirtį ji mažėjo 12,5 proc., o antrąjį – 9,8 proc., lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Per pirmąją 2010 m. pusę „Maxima grupės“ valdomos įmonės pirkėjams suteikė nuolaidų už daugiau nei 275 mln. litų.

„Esame pasiekę kryžkelę. Viena vertus, jau pastebime įmonės apyvartos kritimo stabilizacijos požymius Baltijos šalyse, tad galime planuoti tolimesnės ateities veiksmus. Antra vertus, rinkose, kuriose veikia „Maxima grupės“, bendra apyvarta šiemet krito daugiau nei dešimtadaliu, todėl kalbėti apie kokį nors atsigavimą dar gerokai anksti“, − sako UAB „Maxima grupės“ generalinis direktorius Mindaugas Bagdonavičius.

Didžiausios mažmeninės prekybos bendrovės Lietuvoje „Maxima LT“ apyvarta analizuojamu laikotarpiu sumažėjo 13,7 proc. ir sudarė 2,03 mlrd. litų be PVM. Pasak M.Bagdonavičius. rezultatams Lietuvoje įtakos turėjo ne tik ekonominiu sunkmečiu smarkiai sumažėjęs vartojimo lygis, bet ir praėjusių metų Konkurencijos tarnybos sprendimas, dėl kurio teko uždaryti dalį parduotuvių. Reikšmingi buvo ir mokesčių aplinkos pasikeitimai, ypač PVM tarifo didėjimas, bei auganti šešėlinė ekonomika. M. Bagdonavičiaus teigimu, artimiausiu metu Lietuvoje ketinama išlaikyti turimą rinkos dalį, todėl bus daugiau investuojama į kokybę bei parduotuvių tinklo atnaujinimą.

Tuo tarpu Latvijoje ir Estijoje padėtis kiek geresnė. „Šiose šalyse ekonominis nuosmukis prasidėjo geru pusmečiu anksčiau nei Lietuvoje. Taigi ir kilti iš ekonomines recesijos duobės jos ėmė anksčiau. Be to, kaimyninių Baltijos šalių gyventojų perkamoji galia yra didesnė nei Lietuvoje, o geresniems finansiniams rezultatams įtakos turėjo ir naujų parduotuvių atidarymas“, – sakė M. Bagdonavičius, pasak kurio, Latvijoje ir Estijoje šiemet buvo atidaryta po dvi naujas parduotuves.

Latvijoje 129 parduotuves šiuo metu valdančios „Maxima Latvija“ pirmojo pusmečio apyvarta krito 8,5 proc. ir siekė 895 mln. litų be PVM. Estijoje veikiančios bendrovės „Maxima Eesti“ apyvarta traukėsi mažiausiai – 3,2 proc. ir pasiekė 425 mln. litų be PVM.

Bulgarijoje jau trečią ketvirtį iš eilės fiksuotas bendrovės „Maxima Bulgaria“ apyvartos kritimas, 2010 m. pirmąjį pusmetį ji sumažėjo 14,8 proc. ir tesiekė 95,57 mln. litų be PVM. Tam įtakos turėjo antrą praėjusių metų pusę prasidėjusi ir gilėjanti ekonomikos recesija šalyje. Tačiau, pasak M. Bagdonavičiaus, šioje šalyje artimiausiu metu planuojama tolesnė plėtra.

„Maxima grupei“  priklausančios bendrovės UAB „Ermitažas“ apyvarta per pirmąjį 2010 m. pusmetį traukėsi 7,2 proc. ir siekė 74,28 mln. litų be PVM.

Komentarai
Šioje istorijoje „Maxima grupė“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką