Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mažinama su „Sodra“ susijusi administracinė našta

„Sodra“
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / „Sodra“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Siekdama mažinti darbdaviams administracinę naštą, susijusią su valstybiniu socialiniu draudimu, Vyriausybė posėdyje pritarė Socialinės apsaugos ministerijos pateiktiems Lietuvos Respublikos apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu ir valstybinio socialinio draudimo išmokų gavėjų registro nuostatų pakeitimams.

Pagal juos nuo šių metų gegužės 1 dienos duomenys apie apdraustuosius Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai („Sodrai“) bus teikiami tik elektroniniu būdu, o socialinio draudimo numeris – nebeprivalomas pateikti.

Duomenų teikimas elektroniniu būdu – Elektronine draudėjų aptarnavimo sistema (EDAS) bei pasirašant saugiu elektroniniu – parašu leis taupyti draudėjų laiką bei kaštus, nes nereikės vykti į „Sodros“ skyrių, be to, padės užtikrinti operatyvų ir tikslesnį informacijos perdavimą.  

Tokiu būdu visi draudėjai turės galimybę, prisijungus prie sistemos, gauti informaciją apie apdraustuosius, kurie papildomai dalyvio lėšomis kaupia pensijai. Draudėjams nebereikės papildomai kreiptis į fondo administravimo įstaigas informacijos apie apdraustuosius, savo lėšomis kaupiančius pensijai.

Pagal iki šiol galiojusią tvarką draudėjams, turintiems iki 5 apdraustųjų, duomenų teikimas „Sodrai“ elektroniniu būdu buvo neprivalomas.

Be to, draudėjams, teikiant „Sodrai“ duomenis apie valstybinio socialinio draudimo pradžią ar pabaigą, nebebus privaloma pateikti asmens socialinio draudimo numerio, užteks asmens kodo.

Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, pageidavimą, jog socialinio draudimo numerio pateikimas nebūtų privalomas, ne kartą išreiškė patys darbdaviai. Dažnai asmuo neturi ar neranda savo socialinio draudimo pažymėjimo, o tai trukdo operatyviam įdarbinimui. Toks pakeitimas leis priimant į darbą nereikalauti pateikti socialinio draudimo pažymėjimą, o pildant socialinio draudimo pranešimą pakaks nurodyti apdraustojo asmens kodą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką