Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nobelio premijos laureatas: pasaulio ekonomika išvengė absoliučios katastrofos

Pasaulio ekonomikai pavyko išvengti „absoliučios katastrofos“, o pramonės šalyse šiemet tikėtinas augimas, pirmadienį pareiškė Nobelio premijos laureatas ekonomistas Paulas Krugmanas.
Paulas Krugmanas
Paulas Krugmanas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Aš nenustebsiu matydamas, kad pasaulio prekyba ir pramonė stabilizuojasi ir pradės augti po dviejų mėnesių, – sakė P.Krugmanas viename seminare. – Aš nenustebsiu matydamas tolygų BVP augimą JAV ir galbūt netgi Europoje antrą šių metų pusmetį.“

Vis dėlto Prinstono universiteto profesorius ir dienraščio „New York Times“ straipsnių autorius išdavė, jog baiminasi dešimtmečius trunkančio nuosmukio, kokį prieš kelis dešimtmečius patyrė Japonija, praneša naujienų agentūra „Reuters“.

P.Krugmanas kritikavo JAV administracijos finansinės pagalbos planą. Kalbėdamas seminare Jungtiniuose Arabų Emyratuose, šalyje, kuri yra trečia pasaulyje pagal eksportuojamos naftos kiekį, jis taip pat sakė, kad Japonijos sprendimas didinti eksportą gali nesuveikti, nes nuosmukis apėmęs visą pasaulį.

„Tam tikra prasme blogiausia jau praėjo, bet yra didelis skirtumas tarp stabilizacijos ir prarastų pozicijų susigrąžinimo“, – sakė P.Krugmanas.

„Mes išvengėme didelės katastrofos, bet kaip mes galutinai atsigausime?“ – klausė ekonomistas.

„Visi negalime eksportuoti. Nėra kitos planetos, su kuria galėtume prekiauti. Todėl Japonijos planas netinka mums visiems“, – tęsė jis ir pridūrė, kad pasaulinis atsigavimas ateis tik tada, kai didžiosios korporacijos pradės daugiau investuoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius