Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Nordea Bank Lietuva“ pelnas per devynis mėnesius smuko ketvirtadaliu

„Nordea“ bankas
Redo Vilimo/BFL nuotr. / „Nordea“ bankas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Didžiausios Šiaurės ir Baltijos šalių finansų grupės „Nordea" padalinys Lietuvoje „Nordea Bank Lietuva" per tris šių metų ketvirčius uždirbo 26,9 mln. litų neaudituoto grynojo pelno. Dėl sumažėjusių paslaugų ir komisinių pajamų, pelnas sumažėjo 24 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai.

„Rezultatas atitinka mūsų lūkesčius, kadangi pernai turėjome daugiau pajamų iš finansinių rinkų operacijų. Šiais metais šių pajamų neplanavome, o pajamos iš pagrindinių banko veiklų didėjo“, – aiškino Inga Skisaker, „Nordea Bank Lietuva“ generalinė direktorė.

Banko indėlių portfelis siekia 2 mlrd. litų. Per metus jis didėjo 52,6 proc. Juridinių asmenų indėlių portfelis, palyginti su 2010 m. trečiuoju ketvirčiu, didėjo 68,3 proc., fizinių asmenų – 10,6 proc.

Banko turtas augo 9,8 proc. ir 2011 m. rugsėjo 30 d. siekė 8,7 mlrd. litų. Paskolų portfelis ūgtelėjo 9,1 proc. ir siekė 7,5 mlrd. litų. Juridinių asmenų paskolų portfelis didėjo 9,3 proc., fizinių – 8,7 proc.

Gerėjant įmonių finansiniai padėčiai, mažėjo išlaidos galimiems paskolų nuostoliams padengti.Jos per tris ketvirčius siekė 28,3 mln. litų – 55,6 proc. mažiau nei atitinkamu laikotarpiu pernai.

I.Skisaker pastebi, kad Lietuvoje vidutinis įmonių pelningumas auga jau penkis ketvirčius iš eilės, o transporto ir gamybos įmonių pelningumas pasiekė prieš ekonomikos nuosmukį buvusias aukštumas. Vis dėlto, nors augantis pelningumas ir rodo įmonių sustiprėjimą, o didėjantis gamybinių pajėgumų panaudojimo lygis – poreikį investicijoms, pastaruoju metu vykstantys neramumai finansų rinkose koreguoja įmonių planus ir jos vėl pradeda peržiūrėti savo verslo plėtrą.

„Tikime, kad įmonės išmoko praėjusios ekonomikos recesijos pamokas, todėl ateityje, esant neapibrėžtai situacijai pasaulio finansų rinkose, bendradarbiavimas turėtų vykti sklandžiai. Mes savo ruožtu ir toliau stengsimės klientus kuo išsamiau informuoti apie finansų rinkose vykstančius pokyčius, kurių dinamika pastaruoju metu yra labai intensyvi“, – teigė banko generalinė direktorė I.Skisaker.

Būsto paskolų, išduotų fiziniams asmenims, portfelis, lyginant su 2010 m. trečiu ketvirčiu didėjo 11,4 proc. ir šių metų trečiojo ketvirčio pabaigoje siekė 2,5 mlrd. litų.

„Būsto kreditų didėjimas rodo, kad gyventojai šiais metais tapo aktyvesni nei pernai, tačiau paskutinį ketvirčio mėnesį gyventojų lūkesčius kiek sumažino eurozonoje ir pasaulinėse rinkose vykstantys pokyčiai. Artimiausiu metu būsto paskolų rinkoje turėtume stebėti panašias, tačiau kiek lėtesnes būsto paskolų rinkos augimo tendencijas“, – sakė I.Skisaker.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką