Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Norint prekiauti savo užaugintomis sodo ir daržo gėrybėmis verslo liudijimų nereikia

Reportažas iš Kalvarijų turgaus
Aurimas Šrubėnas / Daržovių pardavėja Kalvarijų turguje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Gyventojai, norintys prekiauti pačių užaugintomis sodo ir daržo gėrybėmis, neprivalo įsigyti verslo liudijimo ar registruoti individualios veiklos, primena Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Vilniaus AVMI). Tačiau prireikus jie turėtų būti pasiruošę pateikti žemės ūkio paskirties sklypo nuosavybę patvirtinantį dokumentą ar sklypo nuomos ar panaudos sutartį. Prekiaujančiųjų savo sodo ar daržo gėrybėmis pajamos nėra apmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu.

„Tačiau prievolė mokėti pridėtinės vertės mokestį atsiranda visiems pardavėjams (tiek prekiaujantiems pačių užaugintomis sodo, daržo ar miško gėrybėmis, tiek ir perparduodantiems šią produkciją), jei pardavimo pajamos  per metus viršija 155 tūkst. Lt“, – teigia Vilniaus AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Edita Glumbakienė, pabrėždama, kad gyventojai, kartu su pačių užaugintais vaisiais, uogomis, daržovėmis, gėlėmis, daigais ir sodinukais perparduodantys ir kitų augintojų produkciją, turi įsigyti verslo liudijimą, suteikiantį teisę verstis prekyba, arba įregistruoti individualią veiklą.

Vilniaus AVMI primena, kad verslo liudijimas – patogi verslo forma, nes pagal ketinančiojo prekiauti pageidavimą veiklą vykdyti galima laikinai arba tik tam tikromis savaitės dienomis. Norint gauti verslo liudijimą, nuo šiol nebūtina važiuoti į VMI. Jį galima išsiimti namuose, apsilankius interneto svetainėje www.vmi.lt. Atkreiptinas dėmesys, kad visi mokesčiai sumokami prieš vykdant veiklą ir priklauso nuo to, kiek laiko gyventojas ketina ją vykdyti. Tiesa, verslo liudijimą bent trumpam išsiėmęs prekybininkas iki kitų metų gegužės 1 d. privelės deklaruoti savo pajamas.

Norint vykdyti šią veiklą nereikia įstatinio kapitalo. Taip pat nebūtina samdyti buhalterio, direktoriaus. Uždirbtas pelnas iškart tampa veiklą vykdančio asmens pajamomis.

Norint vykdyti Individualią veiklą pagal pažymą, visų pirma ją reikia užregistruoti VMI, o pajamų mokestį sumokėti kitais metais. Jis priklauso nuo realiai uždirbtų pajamų, todėl jei veikla nepavyksta ir pajamų neuždirbama, mokėti mokesčių nereikia. Pajamų mokestis mokamas pasibaigus metams ir tik nuo gautų (uždirbtų) pajamų. Jos apmokestinamos  taikant 5 procentų pajamų mokesčio tarifą. Šiuo mokesčiu apmokestinamos tik tos pajamos, kurios yra gautos už ne savo sklype užaugintus vaisius, uogas, daržoves.

Svarbu tai, kad norint vykdyti šią veiklą nereikia įstatinio kapitalo. Taip pat nebūtina samdyti buhalterio, direktoriaus. Uždirbtas pelnas iškart tampa veiklą vykdančio asmens pajamomis. Dar vienas individualios veiklos pagal pažymą pranašumas – leidžiami atskaitymai, t. y. išlaidos, susijusios su individualios veiklos vykdymu, mažina pajamas, bet kartu ir mokėtinų mokesčių sumą. Kaip ir vykdę veiklą su verslo liudijimu, taip ir dirbantys pagal pažymą iki kitų metų gegužės 1 d. privelės deklaruoti savo pajamas.

Vilniaus AVMI pabrėžia, kad gyventojų pajamos už parduotas miške surinktas uogas, vaistažoles, riešutus ar grybus, neviršijančios 10 000 litų per mokestinį laikotarpį (kalendorinius metus), pajamų mokesčiu neapmokestinamos ir nedeklaruojamos. Gyventojų pajamos už parduodamas pačių surinktas miško gėrybes, viršijančios 10 000 litų per metus, apmokestinamos 15 proc. gyventojų pajamų mokesčiu. 

VMI primena, kad gyventojai visą informaciją mokesčių klausimais gali sužinoti paskambinę Mokesčių informacijos centro telefonu 1882, apsilankę VMI interneto svetainėje www.vmi.lt arba užsukę į artimiausią mokesčių inspekcijos poskyrį. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką