Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nuomotis būstą be sutarties pigiau

Nekilnojamojo turto savininkams nelegaliai nuomoti gyvenamąjį būstą padeda ir įstatymų spragos, tad nuomos sutartis Lietuvoje – gana retas reiškinys.
Nors namo atnaujinimo darbai gali užtrukti ne vienerius metus, renovacijos privalumus gyventojai ima justi visiems darbams dar nepasibaigus.
Butai / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Per pastaruosius dvejus metus buvo sudaroma daugiau kaip pusė būsto nuomos sandorių, ketvirtadienį rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

Neoficialiais duomenimis, būstą nelegaliai nuomoja nemažai nekilnojamojo turto savininkų.

Nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.lt apklausos duomenimis, nuomos sutarčių nesudaro 52 proc. nuomininkų ir nuomotojų. Beveik trečdalis (31 proc.) apklausos dalyvių mano, kad nuomojamas būstas tampa brangesnis, kai pasirašoma nuomos sutartis.

„Nuomos sutartis iš tiesų gali padidinti būsto nuomos mokestį, nes nuomotojas padidina mokestį už nuomojamas patalpas ir taip mokesčių naštą perkelia nuomininkui“, – sakė bendrovės „Vilniaus turtas“ teisininkė Jurgita Česnavičiūtė-Kudarauskienė.

Minėtos apklausos rezultatai rodo, kad pasirašomomis būsto nuomos sutartimis labiau suinteresuoti nuomotojai (25 proc.) negu nuomininkai (6 proc).

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamento direktorė Valė Kulvinskienė dienraščiui teigė, kad nuomos sutartis ne visada garantuoja, kad nuomotojas mokės mokesčius valstybei nuo gautų pajamų: „Nustatoma atvejų, kai nuomotojai su nuomininkais sudaro nuomos sutartis, tačiau vis tiek nedeklaruoja ir nemoka mokesčių.“

Pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas nuo 2010 metų nekilnojamojo turto nuoma nelaikoma individualia veikla, todėl pajamos iš tokios nuomos apmokestinamos taikant 15 proc. tarifą.

Nuo 2012 metų įsigalios minėto įstatymo nuostatos, pagal kurias nekilnojamojo turto nuomos mokestis galės būti mokamas turint verslo liudijimą, tik jei pajamos iš tokios nuomos neviršys tam tikro pajamų dydžio (nuo 2012 metų – 150 tūkst. litų per metus). Jį pasiekęs gyventojas turės registruotis kaip pridėtinės vertės mokesčio mokėtojas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius