Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paramos gavimo ir teikimo ataskaitas privalu pateikti iki gegužės 16-osios

Valstybinė mokesčių inspekcija
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Valstybinė mokesčių inspekcija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad iki š.m. gegužės 16 d. Valstybinei mokesčių inspekcijai privalu pateikti ataskaitas apie 2010 metais gautą ar suteiktą paramą. Visi paramos teikėjai ir gavėjai – juridiniai ar fiziniai asmenys, suteikę ar gavę paramą, – privalo pateikti metines ataskaitas: paramos teikėjai formą FR0477, jos gavėjai – formą FR0478.

Pagal Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymą (LPĮ) paramos teikėjai gali būti fiziniai ir juridiniai asmenys (išskyrus politines partijas ir organizacijas, valstybės ir savivaldybės įmones, biudžetines įstaigas, valstybės bei savivaldybių institucijas ir Lietuvos banką), taip pat užsienio valstybės, užsienio valstybių fiziniai ir juridiniai asmenys, tarptautinės organizacijos. Šie asmenys apie pernai metais suteiktą paramą iki gegužės 16 d. turi informuoti mokesčių inspekciją, pateikdami metinę suteiktos paramos metinę ataskaitos FR0477 formą.

Paramos gavėjai – pagal LPĮ paramos gavėjo statusą turintys Lietuvos juridiniai asmenys, tokie, kaip labdaros ir paramos fondai, asociacijos, viešosios įstaigos, religinės bendruomenės ir pan., – gavę paramą ir (ar) patys suteikę paramą ar labdarą, pildo ir savo apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai teikia metinę ataskaitos FR0478 formą.

„Atkreiptinas dėmesys, jog tradicinės religinės bendruomenės, bendrijos ir jų centrai neteikia informacijos apie anonimiškai ir bet kokiu būdu iš fizinių asmenų gautą paramą bei jos panaudojimą, – sako Vilniaus AVMI mokestinių prievolių departamento direktorius Dainoras Bradauskas. – Taigi jei tradicinės religinės bendruomenės paramą per kalendorinius metus gavo tik anonimiškai ir iš gyventojų, jos ataskaitos FR0478 teikti neprivalo.“

Pasak D.Bradausko, „vadovaujantis Gyventojų pajamų mokesčio įstatymu, tie juridiniai asmenys, kuriems VMI pagal gyventojų prašymus perveda paramai skirtą iki 2 proc. sumokėto pajamų mokesčio, metinės ataskaitos teikti neprivalo. Taip pat jokių ataskaitų nereikia teikti tokius prašymus pateikusiems gyventojams“. 

Vilniaus AVMI primena, kad gyventojų prašymai pervesti iki 2 proc. paramą po gegužės 2 d. nebepriimami.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką