Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Patvirtintas suskystintų gamtinių dujų terminalo plėtros planas

„Klaipėdos nafta“
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / „Klaipėdos nafta“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Bendrovė „Klaipėdos nafta“, įgyvendinanti valstybinės svarbos energetikos objekto Plėtros planą planuojamam suskystintų gamtinių dujų terminalui Klaipėdoje, sulaukė patvirtinto dokumento iš visų kontroliuojančių institucijų.

„Plėtros plano su strateginiu poveikiu aplinkai vertinimo dokumentui pritarė tiek projektą kontroliuojančios institucijos, tiek visuomenė – kas įrodo, jog projektu yra tikima ir jis yra reikalingas Lietuvai užsitikrinant energetinį nepriklausomumą“, – sakė AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius Rokas Masiulis.

Anot R.Masiulio, rengiant šį dokumentą buvo ne vieną kartą inicijuojami susitikimai su suinteresuotomis institucijomis ir asociacijomis, dokumentas buvo pristatomas visuomenei, todėl išankstinis bendradarbiavimas ir leido laiku gauti visas pastabas ir įgyvendinti Plėtros planą.

Kadangi SGD terminalas laikytinas valstybinės svarbos energetikos objektu, o jo įgyvendinimas priklauso nuo patvirtinto Plėtros plano, be kurio negalima rengti energetinio objekto projekto, todėl  vertinimas buvo pradėtas rengti šių metų liepos mėn. pradžioje. Dokumentą parengė 26 sričių geriausi specialistai, tarp kurių Energetikos instituto Hidrologijos laboratorijos vadovas, prof.habil. dr. Brunonas Gailiušis ir dr. Jūratė Kriaučiūnienė, vertinę hidrologinį režimą, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos pirmininkas dr. Romas Pakalnis, vertinęs poveikį kraštovaizdžiui, ir daugelis kitų žymių Lietuvoje mokslininkų.

Valstybei priklauso 70,63 proc. „Klaipėdos naftos“ akcijų.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką