Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per dvejus metus panaikinta 150 valstybės įstaigų ir įmonių, sutaupyti šimtai milijonų, tikina premjero kancleris Deividas Matulionis

Spyna
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Spyna
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis pirmadienį pareiškė, kad dėl Saulėlydžio komisijos veiklos 2010–2011 metais buvo panaikinta apie 150 valstybės įstaigų ir įmonių.

„Per tą laiką yra panaikinta nemažai juridinių asmenų – iš 1 170 juridinių asmenų apie 150 įstaigų per tą laiką yra panaikinta. Kalbame apie įvairias įstaigas, visas viešajame sektoriuje – biudžetines įstaigas, viešąsias įstaigas, valstybines įmones, akcines bendrovės, kurias 100 proc. valdo valstybė. Per tuos dvejus metus viešajame sektoriuje darbo apmokėjimui sunaudota 830 mln. litų mažiau nei 2008 metais“, – po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė kancleris.

Ministrų kabinetas pirmadienį svarstė Saulėlydžio komisijos, kuri oficialiai vadinama Valstybės valdymo tobulinimo komisija, ataskaitą už pastaruosius dvejus metus.

Pasak D.Matulionio, atlikta nemažai reformų – pertvarkytos Vyriausybės įstaigos, atliktos Muitinės departamento, Mokesčių inspekcijos reformos, dėl kurių sumažėjo šių juridinių asmenų globoje buvusių įstaigų, vykdoma Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos reforma.

„Yra ir sėkmingų reformų, kurios yra įvykdytos. Praktiškai nebeliko tokios rūšies, kaip Vyriausybės įstaigos, jos visos yra pertvarkytos, įvestos kadencijos Vyriausybės įstaigų vadovams, nustatytas konkretus pavaldumas konkretiems ministrams, šiek tiek sumažėjo jų skaičius. Taip pat ruošiamasi atlikti „Sodros“ reformą: 2011 metais priimtas sprendimas ir artimiausiu metu iš 47 teritorinių įstaigų veiks 10. Toliau, darbo biržų reforma yra įvykdyta. Iš 46 darbo biržų liko veikti 10“, – kalbėjo ministro pirmininko kancleris.

Anot jo, Saulėlydžio komisija rekomenduoja naikinti mažas valstybės įstaigas, kurios neatneša valstybei naudos.

Saulėlydžio komisija rekomenduoja naikinti mažas valstybės įstaigas, kurios neatneša valstybei naudos.

„Tos įstaigos, kurios yra mažos, kurių darbuotojų yra mažiau nei 20, verta svarstyti, ar yra tikslinga tas mažas įstaigas laikyti, nes jos realiai jokios pridėtinės vertės dažnai neatneša. Toliau siūloma centralizuoti bendrųjų funkcijų vykdymą – daug yra problemų, tarkime, su viešaisiais pirkimais, kai tos pačios srities įstaigos vykdo pirkimus, tačiau vykdo individualiai. Centralizavimas padėtų optimizuoti pačius pirkimus ir sutaupyti valstybės lėšų“, – kalbėjo D.Matulionis.

Jo teigimu, siūloma atsisakyti regioninių padalinių, keisti institucijų hierarchinę struktūrą, vadovų atrankos, skyrimo tvarką, minimalių standartų taikymą paslaugas teikiančioms įstaigoms, pavyzdžiui, ligoninėms, socialines paslaugas teikiančioms įstaigoms, Darbo biržai.

Premjero Andriaus Kubiliaus teigimu, Saulėlydžio komisijos ataskaitą ketinama išanalizuoti per savaitę.

„Labai daug gerų apibendrintų pastebėjimų. Dar savaitę laiko aptarsime ir ataskaitą, ir visą eilę sprendimų, kuriuos Saulėlydžio komisija siūlo įgyvendinti artimiausiu metu siekiant, kad valstybės valdymas būtų kiek galima modernesnis, efektyvesnis ir siekiantis gerų ir tinkamų rezultatų“, – žurnalistams sakė A.Kubilus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką