Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per metus padidėjo atotrūkis tarp moterų ir vyrų darbo užmokesčio

Diskriminacija
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Moterys ir vyrai darbe
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis šalies ūkyje 2013 m. buvo 12,5 procento ir, palyginti su 2012 m., padidėjo 0,5 procentinio punkto, iš jų verslo įmonėse – 16,3 procento, ir sumažėjo 0,3 procentinio punkto, praneša Lietuvos statistikos departamentas.

Moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis šalies ūkyje ir valstybės sektoriuje, išskyrus viešąjį valdymą ir gyny­bą; privalomąjį socia­linį draudi­mą, 2013 m. sudarė po 13,3 procento. Privačiajame sektoriuje jis buvo 2,5 procentinio punkto dides­nis nei valstybės sektoriuje ir sudarė 15,8 procento.

Didžiausias moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis 2013 m. išlieka finansinės ir draudimo veiklos įmonėse – 39,9 procento.

Didžiausias moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis 2013 m. išlieka finansinės ir draudimo veiklos įmonėse – 39,9 procento, taip pat informacijos ir ryšių – 27,8 procento, apdirbamosios gamybos – 25,7, žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo bei didmeninės ir mažmeninės prekybos; variklinių transporto priemonių ir motociklų remonto – po 22,3, kitos aptarnavimo veiklos – 20,9 procento, įmonėse ar įstaigose.

Darbo užmokesčio atotrūkiui įtakos turėjo socialinio ir ekonominio, o ne teisinio pobūdžio veiksniai – vyrų ir moterų skaičius tam tikroje ekonominėje veikloje, jų profesija, išsilavinimas, amžius, darbo stažas ir kitos priežastys.

Komentarai
Temos Vyras, Moteris, Darbas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką