Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pereiti prie ne žemės ūkio veiklos gali ir stambesnės įmonės

Miške pasislėpęs kaimas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Miške pasislėpęs kaimas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nuo šiol paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos (KPP) priemonę „Perėjimas prie ne žemės ūkio veiklos“ gali kreiptis ir mažos bei vidutinės įmonės, registruotos ir veikiančios kaimo vietovėse bei iki paraiškos pateikimo užsiimančios žemės ūkio veikla.

Ši naujovė įsigaliojo naujosiose minėtos KPP priemonės įgyvendinimo ir supaprastintosiose įgyvendinimo taisyklėse, kurias rugsėjo 29 d. įsakymu patvirtino žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius.

Kaip ir anksčiau paramos taip pat gali siekti ūkininkai, kaimo gyventojai bei labai mažos įmonės, užsiimančios žemės ūkio veikla ir norinčios paįvairinti savo veiklos pobūdį gaunant pajamų iš alternatyvių verslų.

Paraiškas renka iki lapkričio 12 d.

Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) teritoriniai skyriai paraiškas pagal KPP priemonę „Perėjimas prie ne žemės ūkio veiklos“ renka iki šių metų lapkričio 12 d.

Parama1

Svarbiausi visiems pareiškėjams taikomi reikalavimai – ne mažiau kaip 12 mėnesių nepertraukiamai iki paramos paraiškos pateikimo dienos verstis žemės ūkio veikla ir gauti iš jos ne mažiau kaip 50 proc. visų per šį laikotarpį pareiškėjo gautų ūkinės komercinės veiklos pajamų.

Taip pat reikalaujama, kad pareiškėjas būtų registravęs žemės ūkio valdą, kurios dydis ne mažiau kaip 12 mėnesių nepertraukiamai iki paramos paraiškos pateikimo turi būti prilyginamas ne mažesniam kaip 1 europinio dydžio vienetui (EDV).

Pareiškėjas neprivalo atsisakyti iki šiol vykdytos žemės ūkio veiklos – reikalaujama, kad bent jau pagal šią priemonę įgyvendinamas projektas būtų susijęs su ne žemės ūkio verslo skatinimu. 

Galimos paramos sumos

Pareiškėjams taikomas paramos intensyvumas – iki 65 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

Tačiau jei projektas susijęs su tradicinių amatų puoselėjimu, paramos intensyvumas gali siekti iki 75 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų. Svarbu pastebėti, kad pareiškėjas vėliausiai su paskutiniuoju mokėjimo prašymu turi pateikti jam suteikto tautinio paveldo produkto sertifikato kopiją.

Paramos pagal priemonę „Perėjimas prie ne žemės ūkio veiklos“ galima kreiptis ir supaprastinta tvarka. Tokiu atveju prašomos paramos suma turi būti ne didesnė kaip 260 tūkst. Lt. Jei paramos kreipiasi kaimo gyventojas, alternatyviuoju verslu besiverčiantis pagal verslo liudijimą ar Nuolatinio Lietuvos gyventojo individualiosios veiklos vykdymo pažymą, didžiausia paramos suma jo vykdomiems projektams gali būti skirta iki 207 168.Lt.

Parama

Pagal naujai patvirtintas taisykles pareiškėjui per vieną kvietimo teikti paramos paraiškas laikotarpį negali būti suteikta didesnė kaip 520 000 Lt parama.

Gali būti, jog įmonei ar fiziniam asmeniui jau yra suteikta pagalba de minimis (ji nuo 2008 m. sausio 1 d. iki 2010 m. gruodžio 31 d. negali viršyti 690 560 Lt). Tokiu atveju visa paramos suma negali viršyti 1 mln. 726 tūkst. 400 Lt. Šią taisyklę turi atitikti ir pareiškėjo bei jo sutuoktinio gaunama bendra paramos suma.

Pareiškėjas, paramos gavėjas projekto įgyvendinimo laikotarpiu tuo pačiu metu negali dalyvauti kitose investicinėse programos priemonėse. Pakartotinai investicinės paramos pagal šią ar kitas programos priemones galima kreiptis tik įgyvendinus ankstesnįjį projektą.

Jei pareiškėjas teikia paraišką didesnei  nei 260 tūkst. litų paramai gauti, didžiausia paramos suma vienam projektui negali viršyti 690 560 Lt. Paramos gavėjas turi būti ūkininkas arba įmonė, užsiimanti arba projekto įgyvendinimo metu ketinanti užsiimti apgyvendinimo paslaugų teikimu ar mažmeninės prekybos organizavimu. Tuo tarpu, kitai projekte numatytai veiklai vykdyti, jei pareiškėjas kreipiasi paramos iki šių metų gruodžio 31 d., gali būti skiriama iki 1 mln. 726 tūkst. 400 Lt.
Svarbu pažymėti, kad į šią paramą negali pretenduoti kaimo gyventojai, nesteigiantys įmonės ir dirbantys pagal verslo liudijimą ar Nuolatinio Lietuvos gyventojo individualiosios veiklos vykdymo pažymą.
 

 

kpf logo naujausias

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką