Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pernai pigo ir parduodamas, ir nuomojamas nekilnojamasis turtas

Daugiabučiai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Daugiabučiai
Šaltinis: verslosavaite.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Analizuojant praėjusių metų bendras nekilnojamojo turto (NT) kainų tendencijas Lietuvoje pastebėta, kad krito tiek parduodamų, tiek nuomojamų objektų kainos.

Pranešime pateikiami vidutiniai Lietuvos rinkoje 2008 m. buvę NT įkainiai, kurie nustatyti remiantis daugiau nei 344 tūkst. didžiausiame NT portale aruodas.lt publikuotų skelbimų.

Analizuojant daugiau kaip 161 tūkst. skelbimų apie parduodamus butus matyti, kad 2008-aisiais butų kainos visoje Lietuvoje tik pamažu krito. Praėjusių metų pradžioje vidutinė siūloma butų kaina rinkoje buvo 7500 Lt/kv.m, o metų pabaigoje buvo nukritusi iki ~ 6500 Lt/kv.m. Namų kainos 2008-aisiais taip pat nukrito.

Pakilę įkainiai ėmė kristi

Išanalizavus daugiau nei 43 tūkst. skelbimų apie visoje Lietuvoje parduodamus namus pastebėta, kad metų pradžioje įkainiai siekė 3600 Lt/kv.m, o pabaigoje – 3200 Lt/kv.m. Nors parduodamų patalpų įkainiai metų viduryje buvo pakilę, metų pabaigoje nukrito ir suvienodėjo su įkainiais, buvusiais metų pradžioje.

Taigi tiek sausį, tiek gruodį parduodamų patalpų rinkos kaina Lietuvoje buvo vidutiniškai 2200 Lt/kv.m. Sklypai mieste taip pat atpigo. Sausio mėnesį kainavę apytiksliai 840 Lt/a, gruodžio pabaigoje siekė vidutiniškai 540 Lt/a. Tokios tendencijos užfiksuotos išanalizavus daugiau nei 42 000 skelbimų apie įvairiuose Lietuvos miestuose parduodamus sklypus.

Mažėjo nuomos kainos

Per 2008 m. Lietuvoje sumažėjo ir nuomos kainos. Metų pradžioje butai įvairiuose Lietuvos miestuose buvo nuomojami vidutiniškai už 33 Lt/kv.m, namai – už 28 Lt/kv.m, o patalpos – už 32 Lt/kv.m. Baigiantis metams, įkainiai jau buvo nukritę: butų nuoma siekė apytiksliai 27 Lt/kv.m, namų nuoma – 25 Lt/kv.m, o patalpų nuoma – 25 Lt/kv.m.

Tokios išvados pateikiamos išnagrinėjus daugiau nei 20 000 skelbimų apie nuomojamus butus, daugiau nei 1500 skelbimų apie nuomojamus namus ir beveik 42 000 skelbimų apie nuomojamas patalpas.

verslosavaite.lt
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką