Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pigi darbo jėga: studentai veržiasi dirbti už dyką ir net primoka

L.Preišegolavičiūtė (kairėje) ir B.Zakarevičiūtė tikisi, jog įgijus bakalauro laipsnį ir pradėjus darbo paieškas faktas apie studijas užsienyje taps jų privalumu.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / L.Preišegolavičiūtė (kairėje) ir B.Zakarevičiūtė tikisi, jog įgijus bakalauro laipsnį ir pradėjus darbo paieškas faktas apie studijas užsienyje taps jų privalumu.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vis mažiau darbdavių nori atverti duris studentams, kuriems išmušė praktikos metas. O tie, kurie apsiima globoti praktikantus, vis rečiau moka atlygį ir skiria jiems vis mažiau laiko.

Tačiau ir patys studentai pripažįsta – svarbiausia rasti praktikos vietą ir pelnyti galbūt būsimo dardavio palankumą. Apie tai rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Svajoti apie atlygį gali tik patys didžiausi optimistai. Studentai neslepia, kad kartais jiems reikia ir patiems sumokėti už darbdavio suteiktas pamokas. Nes studento mokymas – papildomas darbas jau patyrusiems įmonės darbuotojams. O suteiktos žinios – turtas, kuris studentams pravers ateityje.

Tiesa, pasitaiko, kad uoliems praktikantams patys darbdaviai pasiūlo darbo vietą. Taip nutiko devyniems studentams, kurie patirties sėmėsi banke „Snoras“. Šiemet planuoja priimti į darbą dar 13 studentų. Bankas per pastaruosius trejus metus pasisemti žinių pasiūlė 119 studentų.  

Tuo tarpu Klaipėdoje esanti Vakarų laivų gamykla atlygį praktikantams moka. Kasmet gamykloje pluša per 20 jaunuolių iš profesinių mokyklų, kiek mažiau – iš universitetų. Pernai 10 gabiausių jaunuolių liko dirbti įmonėje.

„Studentų praktika – puiki proga prie aukštojo mokslo prisidėti verslo atstovams. Bendradarbiaujant su aukštosiomis mokyklomis galima kurti įvairius praktikos modelius, numatyti studentų motyvavimo, skatinimo priemones, kitaip sakant – darbdaviams prisidėti prie būsimo darbuotojo parengimo dar aukštojoje mokykloje. Deja, Lietuvoje viso to, skritingai nei, tarkime, Vokietijoje, labai stinga”, – teigė Dainius Dikšaitis, Lietuvos studentų sąjungos prezidentas. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką