Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Premjeras Algirdas Butkevičius: investuotojai teigiamai vertina pagerintas sąlygas verslui

Algridas Butkevičius
Jono Petronio nuotr. / Algridas Butkevičius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vyriausybė spaudai pranešė, kad investuotojų forumo tyrimo duomenimis, net 95 proc. investuotojų politinį stabilumą Lietuvoje vertina kaip vidutinį arba aukštą. Verslas ima pasitikėti valdžios institucijomis ir nesitiki nepamatuotų reformų. Šie veiksniai ir artėjantis euro įvedimas vis labiau vilioja užsienio investuotojus į Lietuvą. Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius sako, kad tyrimo rezultatai parodo, jog Vyriausybės pastangos gerinant verslo aplinką, investuotojų vertinamos teigiamai ir tai džiugina.

„Naujausias Investuotojų forumo atliktas tyrimas parodė, kad nuosekliai gerėja investuotojų požiūris į Lietuvos verslo aplinką. Tai yra teigiamas mūsų Vyriausybės pastangų įvertinimas. Vyriausybė priėmė nemažai sprendimų, kurie teigiamai veikia sąlygas verslui. Priimtas Teritorijų planavimo įstatymas. Patvirtinta Lietuvos inovacijų plėtros programa, Investicijų skatinimo ir pramonės plėtros programa, aiškiau reglamentuota valstybės parama ir priežiūra Laisvųjų ekonominių zonų įmonėms. Pasiūlyta 45 licencijų rūšis pakeisti į verslą mažiau ribojančią priemonę – deklaracijas, 160 licencijų rūšių išdavimo tvarkos buvo supaprastintos“, – teigia premjeras A. Butkevičius.

Siūlysime priimti pataisą, kad viešajame pirkime negalėtų dalyvauti asmuo, jei turi 50 eurų ir daugiau neįvykdytų įsipareigojimų, susijusių su socialinio draudimo įmokomis ir mokesčių mokėjimu.

Pasak Vyriausybės vadovo, svarbus priimtas sprendimas, kad valstybės institucijos ir įmonės ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo vertinimo kriterijų turi taikyti ne mažiau kaip 20 proc., o 2015 m. – 30 proc. nuo visų atliekamų supaprastintų viešųjų pirkimų.

„Dabar siekiame, kad viešuosiuose konkursuose galėtų dalyvauti tik sąžiningai mokesčius mokantys tiekėjai, kad nedalyvautų asmenys, kurie sąmoningai nulėmė įmonės bankrotą. Taigi siūlysime priimti pataisą, kad viešajame pirkime negalėtų dalyvauti asmuo, jei turi 50 eurų ir daugiau neįvykdytų įsipareigojimų, susijusių su socialinio draudimo įmokomis ir mokesčių mokėjimu. Ir taip pat, kad perkančioji institucija galėtų atmesti pasiūlymą, jei per pastaruosius trejus metus tas tiekėjas neįvykdė pirkimo sutarties ar ją vykdė netinkamai“, – aiškina Ministras Pirmininkas.

Verslo pasitikėjimo augimo nesustabdė net ir nestabili padėtis Rytų Europoje, nes Vyriausybė operatyviai reagavo ir ėmėsi konkrečių žingsnių, kad padėtų amortizuoti praradimus Lietuvos verslui. Bendradarbiaudama su verslu Vyriausybė atvėrė vartus į naujas rinkas: Honkongą, Saudo Arabiją (žuvies produktai), Libaną (jautiena ir žuvis) ir Serbiją (kiauliena). Priimtas ritualinio gyvulių skerdimo įstatymas, svarbus arabų šalims. Po premjero vizito į JAV teigiamai vertinama lietuviškos mėsos kontrolės sistema, laukiama rinkos atvėrimo.

Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus teigimu, Investuotojų forumo tyrimas parodė ir sritis, kuriose Vyriausybė dar turi padirbėti. Viena tokių – darbuotojų perkvalifikavimas.

„Investuotojai pabrėžė, kad reikalingi pokyčiai Lietuvos švietimo sistemoje, nes ji neatitinka rinkos poreikių. Dar vasarą šiuo klausimu pavedžiau dirbti Ūkio, Švietimo ir mokslo bei Socialinių reikalų ir darbo ministerijoms. Jos turėtų suaktyvinti savo darbą šioje srityje, kad greičiau gautume pasiūlymus, kaip perkvalifikuoti rinkos poreikių neatitinkančius žmones, kaip gerinti profesinį parengimą. Artimiausiu metu tikiuosi pamatyti konkrečių veiksmų planą“, –sako Vyriausybės vadovas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką