Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Projektas MOMA moterims suteikia žinių ir įkvepia pokyčiams

Projekte MOMA dalyvauja įvairaus amžiaus moterys
Projekto MOMA rengėjų nuotr. / Projekte MOMA dalyvauja įvairaus amžiaus moterys
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, didesnė motyvacija imtis naujos veiklos – ieškoti darbo, pradėti savo verslą ar dalyvauti savanoriškoje veikloje – tokiems pokyčiams moteris iš įvairių Lietuvos regionų įkvepia projektas MOMA, kuris finansuojamas 2007-2013 m. ES struktūrinės paramos lėšomis.

Trumpinys MOMA slepia daugiau paaiškinantį projekto pavadinimą – „Mobilios mamos – naujos kartos darbuotojos“. O taip pat, šypsodamasi priminė projektą vykdančios VšĮ „Naujos kartos moterų iniciatyvos“ vadovė Julija Mažuolienė, „moma“ žemaitiškai reiškia  „mama“.

Įvairiuose Lietuvos miestuose vykdomo projekto tikslas – paskatinti mamas, kurios  ilgesnį laiką dėl vaikų priežiūros buvo atitrūkusios nuo darbo rinkos, imtis aktyvesnės veiklos – ieškoti darbo, pradėti gal ir nedidelį, bet savo verslą ar įsitraukti į visuomeninę veiklą. Ekspertai ir projekto savanoriai šiuo metu keliauja po įvairius Lietuvos regionus, teikia konsultacijas, pasakoja apie darbo ir mokymosi galimybes, bendrauja su darbdaviais. Be to, kaip pasakojo J.Mažuolienė, labai skatinama, kad mamos padėtų viena kitai, bendrautų tarpusavyje, burtųsi į klubus. Jau įkurtas mamų klubas Šiauliuose, panaši veikla planuojama ir Alytuje.

Padės įsidarbinti bent 50 moterų

Projektas šiuo metu jau įpusėjo – jei pernai vyko pasiruošimo darbai, megzti kontaktai, tai šiemet, nuo sausio mėnesio, moterys buvo pakviestos į intensyvius mokymus.

Kaip pasakojo J.Mažuolienė, kol kas aplankyti 6 Lietuvos miestai, mokymuose aktyviai dalyvavo 30–40 moterų. Tai labai įvairaus amžiaus moterys – nuo jaunų mamų iki močiučių.

Projektas baigsis kitų metų kovą, o iki to laiko bus surengti mokymai iš viso 16-oje miestų. Skirtinguose regionuose mokymai trunka nuo 2 iki

4 dienų, vieni jų labiau skatina susirasti samdomą darbą, kiti skatina verslumą. Anot projekto koordinatorės, galutinis šio projekto tikslas – padėti įsidarbinti ar paskatinti pradėti verslą bent 50 moterų.

Pasakodama apie įvairius  netikėtumus, su kuriais jau teko susidurti, projekto koordinatorė prisipažino, jog ypač maloniai nustebino savanorių įsitraukimas į šį projektą – šiuo metu projekto rengėjams gelbsti 9 savanoriai, tikimasi suburti dar bent 11.

Užsienio patirtis

Projektas MOMA įgyvendinamas pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę „Socialinės rizikos ir socialinę atskirtį patiriančių asmenų integracija į darbo rinką“. Bendra projekto vertė – 740,9 tūkst. Lt, visa ši suma skirta iš Europos socialinio fondo.

MOMA sukurtas atsižvelgiant į užsienio šalių patirtį. Projekto rengėjai rėmėsi Skandinavijos šalių, Danijos, Švedijos patirtimi. Pavyzdžiui, Danijoje veikia valstybės remiama organizacija „Mother's Help“, kuri vykdo labai plačią veiklą, iš jos buvo „pasiskolinta“ mobilumo idėja, kai ekspertai ir savanoriai vyksta pas mamas, gyvenančias visoje šalyje.

Daugiau informacijos apie projektą MOMA: „Mobilios mamos – naujos kartos darbuotojos“ – www.moma.lt

„Suteikė įkvėpimo“

Ramunė Naruišienė iš Alytaus,  – 3 vaikų, kurių vyriausiam – 14, o jauniausiam – 6 metai, mama, šiuo metu auginanti vaikus ir savanoriaujanti MOMA projekte, sako, kad šis projektas suteikė daug įkvėpimo.

– Kaip sužinojote apie projektą MOMA?

– Apie projektą sužinojau naršydama viename darbo skelbimų portale, akis užkliuvo už pasiūlymo imtis savanoriškos veiklos. Taip įsitraukiau į MOMA projektą – dalyvavau mokymuose, savanoriauju jame, ketiname Alytuje steigti klubą.

Projekto MOMA rengėjų nuotr. /Ramunė Naruiaienė
Projekto MOMA rengėjų nuotr. /Ramunė Naruišienė

– Kas paskatino į jį įsitraukti?

– Oficialiai esu bedarbė, ši problema Alytuje itin ryški, ilgokai sėdėjau namuose, tad norėjosi naujos visuomeninės veiklos. Apie projektą galiu atsiliepti tik labai šiltai, kai kurias žinias pasikartojau, bet ir daug sužinojau – gavau teisinės informacijos, žinių apie verslą, itin patiko psichologės paskaitos.

 – Ar MOMA paskatino kokius nors pokyčius jūsų gyvenime?

– Šiuo metu aktyviai rūpinuosi klubo steigimu, tačiau šis projektas suteikė daug įkvėpimo – tikiu, kad ilgainiui visuomeninė veikla galėtų man padėti susikurti darbo vietą. Šis projektas buvo geras postūmis, paskata nestovėti vietoje.

– Kaip jūsų dalyvavimą projekte vertina šeima?

– Vyras mane labai palaiko, vaikai taip pat nemažai klausinėjo, be to, mokymuose dalyvavau su jauniausia dukra, nes buvo suteikta tokia galimybė.

 

Logotipas

 

Komentarai
Temos Moteris
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką