Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rimantas Šadžius: „Briuselis turės geranoriškų rekomendacijų į euro zoną stojančiai Lietuvai“

Susitikimo akimirka
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Rimantas Šadžius
Šaltinis: „Laisvoji banga“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Finansų ministras Rimantas Šadžius prognozuoja, kad prieš euro įvedimą, Europos Sąjungos insituticijos turės geranoriškų pastabų Lietuvai. Kalbėdamas apie staigmenas, galinčias sukliudyti įsivesti eurą, ministras vieną iš galimų priekaištų įvardino didelį nedarbą.

„Esu tikras, kad gausime pastabų. Kai kurias jų galime nujausti ir dabar, tarkime, nedarbo lygis Lietuvoje yra aukštas. Turime dėti visas pastangas, siekdami jį mažinti“, – interviu radijui „Laisvoji banga“ pirmadienį sakė finansų ministras.

Pasak R.Šadžiaus, atlikdami vertininimą, Europos Komisija ir Europos centrinis bankas, remiasi plačia, ne tik Lietuvos pateikiama, informacija. „Žmonės iš šių institucijų, atvykę į Lietuvą, tikrina duomenis net iki buhalterinių įrašų. Remdamiesi tokia informacija, jie išrašys tam tikrą diagnozę“, – pasakojo R. Šadžius. 

Latvių pavyzdys parodė, kad apie 3 proc. stebimų kainų padidėjo ir apie 3 proc. – sumažėjo. 94 proc. liko toje pačioje vietoje. To paties, manau, galime laukti ir Lietuvoje, nes kainų augimui, kurio labai bijo gyventojai, ekonominio pagrindo nėra, – sakė R.Šadžius. 

Ministras tikisi, kad ši kritika tebus geranoriškos rekomendacijos.

R.Šadžiaus nuomone, dėl euro įvedimo kainos Lietuvoje kils panašiai kaip ir Latvijoje.
„Latvių pavyzdys parodė, kad apie 3 proc. stebimų kainų padidėjo ir apie 3 proc. – sumažėjo. 94 proc. liko toje pačioje vietoje. To paties, manau, galime laukti ir Lietuvoje, nes kainų augimui, kurio labai bijo gyventojai, ekonominio pagrindo nėra“, – sakė finansų ministras. 

Tačiau jis įspėjo, kad „tam tikras kainų suapvalinimas bus“.

„Labai natūralu, kad verslo naudai suapvalinimas bus. Ši tendencija buvo stebima visose ES šalyse. Tai  neturėtų labai smarkiai kirsti per žmonių kišenę, nes bendrame kainų indekse, kuris per metus sudarytų 2 proc., kainų augimas vien dėl dėl šio efektų būtų dvi-trys dešimtosios procento – 20-30 centų nuo 100 Lt“, – teigė R.Šadžius.

Pasak ministro, kaimynų patirtis įsivedus eurą palengvins Lietuvos žmonių reakciją į naują valiutą. „Euras iš esmės jau peržengė Lietuvos sieną, – kalbėjo R.Šadžius. – Žmonės, gyvenantys Šiaurės Lietuvoje, pajuto, kas yra euras. Iš čia paprasta nuvažiuoti į Latvijos miestą Bauskę.“

Seimas jau yra priėmęs Euro įvedimo įstatymą. Europos Komisija šių metų birželį turėtų pranešti, ar Lietuvai bus leista nuo 2015 metų tapti euro zonos nare. Tam, kad galėtų įstoti į euro zoną, valstybė narė turi atitikti vadinamuosius Mastrichto kriterijus dėl viešųjų finansų deficito, infliacijos ir skolos.

„Laisvoji banga“

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką