Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Sanito“ pardavimo sandoris teikia vilčių ir įmonei, ir rinkai

Kanados farmacijos milžinės „Valeant“ ketinimai įsigyti Kauno „Sanitą“ teikia optimizmo, kad potencialūs investuotojai atkreips dėmesį į regioną.
Derybos
Derybos / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Daugiau kaip 950 mln. litų vertės sandoris bus vienas iš didžiausių Baltijos šalyse po „Mažeikių naftos“ pardavimo.

„Tai yra labai geras sandoris Lietuvai, regionui, kadangi tokio lygio žaidėjas, kuris veikia visame pasauly, įkelia fiziškai koją į Lietuvą. Jis yra įsisteigęs Lenkijoje, tačiau stiprina savo pozicijas visam regione ir, aš manau, kad Lietuva atsiranda dar vieno tarptautinio žaidėjo žemėlapyje“, – Lietuvos televizijos laidai „Panorama“ sakė bendrovės „Invalda“ valdybos pirmininkas Vytautas Bučas.

Anot „Sanito“ valdytojų, ši investicija – jau į paruoštą dirvą. Per pastaruosius kelerius metus „Sanitas“ pastatė naują pasaulinio lygio gamyklą Kaune, įsigijo vaistų gamybos fabriką „Jelfa“ Lenkijoje ir įsitvirtino Rytų bei Vidurio Europos rinkoje.

Pasak „Sanito“ vadovo, būsimoji investicija Lietuvos vaistų gamintojams atvers naujų galimybių.

„Kompanijos „Valeant“ prioritetas yra plėsti ir labai agresyviai plėsti pardavimus visoje Rytų Europoje, įskaitant Rusiją. Tai teks visiems suremti pečius ir galvas, nes kaip „Valeant" vadovas man pasakė šiąnakt telefonu: perku ne geležį, perku žmones, intelektą ir tai, ką jūs nuveikėt per pastaruosius penketą metų. Vis dėlto išaugom 10 kartų“, – teigė „Sanito“ generalinis direktorius Saulius Jurgelėnas.

Pasak jo, šiemet didelių pasikeitimų bendrovėje nebus: išliks tiek pat žmonių, tie patys gamybos produktai.

Tačiau Kaune dar yra laisvų gamybos pajėgumų, tad tikimasi, kad atėjus naujiems šeimininkams gamyba augs. Baltijos regione ją žadama didinti maždaug penktadaliu.

S.Jurgelėnas „Verslo žinioms" sakė, kad į su „Valeant“ sutartą kainą buvo įskaičiuota ir grynoji 51 mln. eurų „Sanito“ skola.

„Taigi už visas „Sanito" akcijas, įskaičiuojant ir priklausančias smulkiesiems, bus sumokėta 314 mln. eurų“, – sakė jis.

Banko „Finasta“ finansų analitikas Tadas Povilauskas teigė, kad „Sanitas“ parduotas nepigiai.

„Matyti, kad „Sanitas“ yra įvertintas daugiau už rinkos vidurkį, palyginti su analogiško sektoriaus Vidurio ir Rytų Europos generinių farmacijos bendrovių vertinimais“, – sakė jis.

SEB banko vyresnysis makleris Arvydas Jacikevičius tvirtino, kad tikimybė, jog „Sanito“ sandoris neįvyks, yra nedidelė, todėl smulkesnieji investuotojai jau dabar naudojasi proga iš anksto uždirbti numatytą ateityje pelną, o įmonės akcijų kaina biržoje išaugo.

„Šis sandoris gali turėti ilgalaikių teigiamų pasekmių kapitalo rinkai. Tarkime, investiciniai fondai, valdę „Sanitą“, turės daug pinigų ir gautas lėšas investuos į kitas bendroves“, – teigė makleris.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius