Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

SEB bankas pradės platinti su Rusijos ir Vidurio Rytų Europos šalių įmonių akcijomis susietas obligacijas

SEB
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / SEB
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

SEB bankas nuo liepos 20 dienos pradės platinti tris obligacijų emisijas, kurių pelningumas priklausys nuo Rusijos ir Vidurio Rytų Europos šalių (Lenkijos, Čekijos, Vengrijos) įmonių akcijų krepšelio vertės pokyčio. Naujos trejų metų trukmės obligacijos bus platinamos litais ir eurais iki rugpjūčio 25 dienos.

„SEB banko analitikai prognozuoja, kad artimiausiais metais Rusijos bendrasis vidaus produktas augs po 5 procentus kasmet. Vidurio Rytų Europos šalių ekonomikos augimas, remiantis Europos Komisijos prognozėmis, artimiausiais metais taip pat bus spartesnis už Europos Sąjungos (ES) šalių ekonomikos augimo vidurkį. Paminėtina ir tai, kad šių valstybių skola yra mažesnė negu ES šalių skolos vidurkis. Be to, pamažu atsigaunanti pasaulio ekonomika turėtų paskatinti šio regiono eksporto augimą, o augantis šių šalių vidaus vartojimas turėtų taip pat padidinti investicijų į šį regioną patrauklumą“, – išplatintame pranešime vituojamas SEB banko Finansų rinkų departamento direktoriaus pavaduotojas Evaldas Čepulis.

Akcijų krepšelį, su kuriuo susietos naujos trejų metų trukmės obligacijos, lygiomis dalimis sudaro 10-ies Rusijos, Lenkijos, Čekijos ir Vengrijos įmonių akcijos. Šios įmonės yra vienos didžiausių Rusijos ir Vidurio Rytų Europos energetikos, metalų gavybos, mobiliojo ryšio, finansinių paslaugų ir mažmeninės prekybos įmonių. Žymiausios iš jų: NovaTek OAO, Mechel, Mobile Telesystems OJSC, CEZ AS ir kt.

Obligacijų bus galima įsigyti po 100 ir 110 litų bei 105 eurus. Pirmosios emisijos litais tikėtina investavimo koeficiento reikšmė yra 55 proc., antrosios – 160 proc., emisijos eurais – 97 procentai.

Obligacijų nuo liepos 20 dienos bus galima įsigyti SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar naudojantis internetu. Prieš priimant sprendimą investuoti į šias obligacijas, klientams siūloma susipažinti su obligacijų emisijų prospektu ir gauti išsamesnės informacijos apie šių finansinių priemonių ypatumus, naudą ir rizikos veiksnius. Tai galima padaryti visuose SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar banko interneto svetainėje.

SEB bankas yra su akcijomis susietų obligacijų rinkos šalyje pradininkas. Nuo 2004 metų bankas yra išleidęs 231 su akcijomis susietų obligacijų emisiją, kurių nominalioji vertė 1,100 mlrd. litų. Pagal Lietuvos centriniame vertybinių popierių depozitoriume užregistruotų galiojančių obligacijų nominaliąją vertę bankas 2010 m. liepos 16 d. užėmė 63,66 proc. šalies rinkos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką