Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Socialdemokratai: Lietuvoje kuriamas naujas LEO LT

Liūtas jau tapo bendrovės LEO LT simboliu.
Photos.com / Liūtas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Socialdemokratai kritikuoja Elektros energetikos įstatymo pakeitimo koncepciją, kuria yra įgyvendinamas Europos Sąjungos (ES) trečiasis energetikos paketas. Jų teigimu, tokiu būdu Lietuvoje kuriamas baisus LEO LT atitikmuo ir šalis gali prarasti savo elektros skirstomųjų tinklų bei gamintojų kontrolę.

„Koncepcija buvo nupirkta, jos neruošė Energetikos ministerija. Buvo paskelbtas viešasis pirkimas ir už ją sumokėta 870 tūkst. litų“, – trečiadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje sakė Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narys Rimantas Sinkevičius.

Jis teigė, kad Elektros energetikos įstatymo pakeitimo koncepcijoje visą Lietuvos elektros ūkį bandoma skirstyti į penkis blokus. Pirmajam blokui esą priklausytų Visagino atominė elektrinė. „Ta naujoji, kurią rengiamasi atidaryti. Į kitą bloką priskiriama „Lietuvos energija“ ir Elektrėnų šiluminė elektrinė, Kauno termofikacinė elektrinė bei Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė“, – vardijo R.Sinkevičius.

Trečią bloką, anot socialdemokrato, sudarys elektros skirstomieji tinklai, ketvirtą – elektros birža ir elektros jungtys su Švedija, o vėliau – ir su Lenkija. „Penktas blokas – aptarnavimo paslaugas teikiantis, planinius remonto darbus ir panašius dalykus atliekantis juridinis asmuo, kurio pavadinimas dar nesugalvotas“, – sakė jis.

R.Sinkevičius teigė, kad dėl šios struktūros dar galima diskutuoti, tačiau piktinosi, kad blokų, į kuriuos įeina Lietuvos elektros gamintojai ir skirstomieji tinklai, dalis akcijų bus perduota Visagino atominei elektrinei.

Seimo narys tikino, kad būsimas strateginis investuotojas atominės elektrinės už dyką nestatys. „Lietuvai reikės užstatyti tam tikrą turtą ir ji galėtų perduoti būtent tas akcijas. Vadinasi, Lietuva prarastų visų skirstomųjų tinklų, gamintojų ir „Lietuvos energijos“ akcijų dalį. Todėl ir sakome, kad kuriamas naujas LEO LT, kuris pasirodys dar platesniu mastu, atimantis ir panaudojantis turtą. Tai ne visai atitiktų Lietuvos nacionalinį ir vartotojų interesus“, – aiškino R.Sinkevičius.

Politikas abejojo ir tuo, ar nauja atominė elektrinė Visagine apskritai bus pastatyta. „Tas turtas galbūt bus paimtas, o atominė nepastatyta. Puikiai žinau, kad bet kokį verslo planą įgyvendinant žiūrima, kur parduosi prekę ir paslaugą. Jeigu aplink Lietuvą bus trys atominės elektrinės, tai kur elektrą kaip prekę galėsime parduoti? Ar verta statyti elektrinę ten, kur rinka užimta?“ – klausė R.Sinkevičius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką