Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Specialistai: lietuviams trūksta ne lėšų, o žinių, kaip pradėti inovatyvų verslą

Gediminas Pauliukevičius
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Gediminas Pauliukevičius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lėšų ir galimybių plėtoti verslą Lietuvoje yra daugiau negu reikia. Problema yra ta, kad lietuviai tam neturi pakankamai žinių ir nemoka išgryninti jiems kilusių verslo idėjų. Tai trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė Šiaurės miestelio technologijų parko (ŠMTP) direktorius Gediminas Pauliukevičius ir Lietuvos inovacijų centro (LIC) projektų vadovas Artūras Jakutavičius.

„Pažvelkime į statistiką. Antras ketvirtis: turime 300 tūkst. oficialiai registruotų bedarbių. Prie jų galėtume pridėti dar 100 tūkst. žmonių, kurie nusivylę darbo sąlygomis Lietuvoje emigravo iš šalies ir ieško laimės užsienyje“, – kalbėjo G.Pauliukevičius.

ŠMTP vadovas sakė manantis, kad dalis emigrantų tikrai galėjo išreikšti savo potencialą Lietuvoje, kurdami verslą. Tačiau dauguma jų verslo pradžiai esą pritrūko ne pinigų, o žinių.

„Lietuvoj yra „verslo angelai“, rizikos kapitalas, jau nekalbu apie bankus. Yra ir Ūkio ministerijos paramos schemos. Pinigų, patikėkit, yra daugiau negu reikia“, – jam antrino Artūras Jakutavičius. Jo teigimu, pagrindinė verslą pradėti norinčių lietuvių problema yra ta, kad jie nesugeba pristatyti idėjos, jos išgryninti ir rasti įtikinamų argumentų, kodėl tą idėją verta įgyvendinti.

Mažai inovatyvių įmonių

Ūkio ministerijos Inovacijų ir žinių visuomenės departamento direktorius Almantas Danilevičius akcentavo inovacijų svarbą ir teigė, kad inovatyvių įmonių (inovatyvia įmone laikoma tokia įmonė, kuri per pastaruosius trejus metus sukūrė, patobulino ir pateikė rinkai naują produktą – aut. past.) Lietuvoje yra labai mažai.

A.Danilevičiaus pateikta statistika rodo, kad 2004-2006 metais inovacinę veiklą vykdė 18 proc. Lietuvos įmonių. 2006-2008 metais tokių įmonių padaugėjo iki 28 procentų. A.Danilevičiaus teigimu, toks didėjimas yra pakankamai mažas. Siekiama, kad tokių įmonių būtų būtų daugiau nei 50 procentų.

„Yra pakankamai daug priemonių, kurios skatina inovatyvų verslą. Viena iš jų – pelno mokesčio lengvata, skirta inovatyvioms įmonėms“, – kalbėjo Ūkio ministerijos atstovas. Tačiau, jo teigimu, 2008 metais šia lengvata pasinaudojo 54, o 2009 metais maždaug 100 įmonių.

Konsultuos pradedančiuosius

ŠMTP kartu su LIC bei Technologijų ir inovacijų paramos verslui asociacija pradeda naują projektą – „Inovatyvaus verslo turnyras“. Šis dešimtyje Lietuvos miestų – Alytuje, Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose, Utenoje ir Vilniuje – įgyvendinamas projektas skatins besikuriančias ir jaunas įmones aktyviau plėtoti inovacijas.

Įmonės, norinčios dalyvauti projekte, turės registruotis interneto svetainėje www.versloturnyras.lt, ir, pasirinkusios joms tinkamą laiką interaktyviame atitinkamos srities konsultanto kalendoriuje, projekto laikotarpiu galės gauti nemokamas konsultacijas. Jas teiks vadybos, teisės, finansų, rinkodaros sričių ekspertai iš verslo konsultacijų bendrovės „TDM partneriai“.

G.Pauliukevičiaus teigimu, šis septynis mėnesius truksiantis projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis. Jo vertė maždaug 1 mln. litų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką