Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Statistikos departamentas: tikėtina, kad mėnesinė infliacija bus neigiama ir sudarys –0,1 proc.

infliacija
Parduotuvėje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos statistikos departamentas prognozuoja, kad 2011 m. gruodžio mėn., palyginti su 2011 m. lapkričio mėn., pagal suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI) apskaičiuota infliacija gali sudaryti –0,1 proc.

Metinė infliacija gruodžio mėn., tikėtina, gali siekti 3,5, o vidutinė metinė – 4,1 proc. Lapkričio mėnesį užfiksuota metinė infliacija buvo 4,4, o vidutinė metinė – 4,1 proc.

Tikėtina, kad didžiausią įtaką gruodžio mėnesio infliacijai turės šiek tiek pingančių degalų mažėjančios transporto prekių grupės kainos. Prognozuojama, kad maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos išliks stabilios. Kitų prekių ir paslaugų grupių kainos, tikėtina, reikšmingai nekis ir turės nedaug įtakos SVKI dinamikai.

Labiausiai šiais metais augo būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro kainos. Drabužių ir avalynės kainos svyravo dėl sezoniškumo, tačiau buvo stebima jų augimo tendencija. Transporto prekių ir paslaugų kainos augo labiau nei kitų vartojimo prekių ar paslaugų kainos ir beveik pasiekė bendrą kainų lygį. Ryšių paslaugų kainos jau trečią mėnesį iš eilės nekinta.

Prognozuojama gruodžio mėnesio infliacija nepakeis SVKI tendencijos.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką