Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 12 20 /18:12

Opozicija trukdo Seimui sumažinti įmokas į privačius pensijų fondus

Seimas po dramatiškų diskusijų pritarė įstatymui, numatančiam kitąmet mažinti įmokas į privačius pensijų fondus nuo 2 proc. iki 1,5 proc.
Seimo posėdis
Seimo posėdis / BFL/Tomo Lukšio nuotr.

Už pervedimų į privačius pensijų fondus mažinimą iki 1,5 proc. po svarstymo balsavo 69 parlamentarai, prieš – 33, susilaikė – 19 parlamentarų. Tuomet nutarta įstatymą priimti skubos tvarka, tačiau tuomet nesusirinko pakankamai parlamentarų salėje, ir įstatymas nebuvo priimtas.

Už įstatymo priėmimą balsavo tik 4 frakcijos – Liberalų sąjūdžio frakcija,  Liberalų ir centro sąjungos frakcija,  Mišri Seimo narių grupė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija. Opozicinės frakcijos, išskyrus Mišrios Seimo narių grupės frakcijos narį Joną Jagminą, nuomonės neišreiškė.

Seimo pirmininkei Irenai Degutienei pasiūlius po pertraukos dar kartą balsuoti, balsavo jau 71 narys ir sumažinti pervedimus nuspręsta 69 parlamentarų balsais.

Liberalų sąjūdžio frakcijos vardu kalbėjęs Petras Auštrevičius teigė, kad krizės metu sumažinus permokas į privačius pensijų fondus nuo 5,5 proc. iki 2 proc., dirbantis Lietuvos gyventojas per metus jau neteko maždaug 900 Lt.

„Kaip bebūtų nesmagu, tenka konstatuoti, kad pensijų reforma vyksta vėl neaptarus ir nesutarus. Pastarieji siūlymai vyksta ganėtinai chaotiškai nematant, kur ir kaip judės pensijų kaupimo pinigai Lietuvoje“, – sakė P.Auštrevičius.

LiCS frakcijos vardu kalbėjęs Artūras Melianas sakė, kad tokiu būdu yra supriešinami dabartiniai ir būsimi pensininkai.

„Reikia rūpintis ir dabartiniais pensininkais, bet reikia nepamiršti ir būsimųjų pensininkų. (...) Man nepatinka, kad yra sumažinamos įmokos. Bet vardan politinio kompromiso pritarkime“, – sakė parlamentaras.

Lietuvos socialdemokratų frakcijos narys Algirdas Sysas sakė, kad privačių pensijų fondų valdymui pinigų yra išleidžiama daugiau nei jie uždirba.

„Čia principinis klausimas – ar sunkmetį mes toliau pervedam pinigus vien dėl to, kad to nori liberalai. O tuo pačiu metu mažinam bedarbio pašalpas, vaiko pinigus“, – sakė A.Sysas.

Frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Julius Veselka pabrėžė, kad privatūs pensijų fondai dirba nuostolingai, todėl tuos pinigus, kurie pervedami į privačius pensijų fondus, reikėtų tiesiog pridurti prie „sodrinių“ pensijų.

Mažinti pervedimus į privačius pensijų fondus ragino ir Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Rimantas Jonas Dagys.

„Dar nematytas atvejis, kai už valstybės pinigus išlaikomos organizacijos. Jos už valstybės pinigus pinigus perka reklamas ir daro įtaką įstatymų leidėjams“, – sakė parlamentaras.

Mišrios Seimo narių grupės frakcijos narys Gintaras Songaila siūlė nemažinti tarifų, ir leisti tiems, kurie nori kaupti, galbūt net ir pasididinti į privačius pensijų fondus pervedamą socialinio draudimo mokesčio tarifą vienu procentu.

Valdančiosios frakcijos praėjusią savaitę susitarė kitąmet pervesti į pensijų fondus kitąmet pervesti nebe 2 proc., o 1,5 proc. socialinio draudimo mokesčio, įsipareigojant jau 2013 metais grąžinti prarastą pusę procento ir mokėti 2,5 proc.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius