Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Swedbank“ siūlo investicinį indėlį, susietą su besivystančių rinkų augimu

„Swedbank“
Alvydo Opulskio / 15min nuotr. / „Swedbank“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Naujasis „Swedbank“ platinamas investicinis indėlis „Besivystančios rinkos 1“ bus susietas su Brazilijos, Pietų Korėjos, Kinijos, Taivanio ir kitų sparčiai augančių rinkų bendrovių akcijomis.

Fiksuoto dydžio 7-16 proc. sąlygines palūkanas indėlis uždirbs, jei biržoje prekiaujamo fondo „iShares MSCI Emerging Markets Index Fund“ vertė per 2,5 metų pakils bent 10 ar 30 proc., priklausomai nuo pasirinkto indėlio. Tikslus sąlyginių palūkanų, kurios priklauso nuo pasirinkto barjero bei indėlio valiutos, dydis bus nustatytas ir paskelbtas išplatinus indėlį.

Investicinis indėlis „Besivystančios rinkos 1“ bus platinamas 2010 m. balandžio 20 – gegužės 24 d., indėlio terminas – 2,5 metų, minimali indėlio suma – 1000 litų arba 300 eurų.

Sudarydami investicinio indėlio „Besivystančios rinkos 1“ sutartį „Swedbank“ klientai gali rinktis indėlio valiutą bei fondo vertės barjerą – 110 proc. ar 130 proc. Pirmuoju atveju iš anksto nustatyto dydžio palūkanos būtų išmokamos, jei termino pabaigoje fondo, su kuriuo susietas indėlis, vertė pakiltų ne mažiau nei 10 proc. Antruoju atveju palūkanos būtų išmokamos fondo vertei per 2,5 metų pakilus mažiausiai 30 proc.

Jeigu indėlio termino pabaigoje fondo vertė būtų žemiau nustatyto barjero, indėlis palūkanų neuždirbtų, tačiau klientas atgautų 100 proc. į indėlį investuotos sumos.

Investicinių indėlių paklausa auga

Investiciniai indėliai – saugi taupymo bei investavimo priemonė, kai tikimasi daug didesnių palūkanų, lyginant su terminuotuoju indėliu. Investiciniu indėliu, kaip priemone išlaikyti santaupas ir uždirbti palūkanų, pastaruoju metu susidomėjimas itin auga, pastebi „Swedbank“ specialistai.

Pasikeitus situacijai pasaulio finansų rinkose bei sumažėjus nacionalinių valiutų rizikoms, terminuotų indėlių palūkanos žymiai krito“, – pastebi Ramūnas Strauka, „Swedbank“ Kasdieninės bankininkystės ir investavimo departamento direktorius.

Pasak jo, šiuo metu į pabaigą artėja daugumos pernai padėtų terminuotų indėlių su itin aukštomis palūkanomis, terminai, tad klientai ieško, kur galėtų pelningai „įdarbinti“ laisvas lėšas. Nors finansų rinkos šiandien daug stabilesnės nei buvo prieš metus ar dvejus, o jų rezultatai – geresni, grįžti prie investavimo į akcijų fondus kol kas ryžtasi nedaugelis. Tuo tarpu investicinis indėlis suteikia didesnio uždarbio galimybę, kuris būdingas akcijoms ar fondams, ir tuo pat metu yra toks pat saugus, kaip ir įprastas terminuotasis indėlis. Būtent dėl šių dviejų priežasčių – didesnio uždarbio ir saugumo – šiuo metu klientai investicinį indėlį vertina kaip tinkamą taupymo būdą.

„Šiemet rinkai pasiūlėme investicinius indėlius su sąlyginėmis palūkanomis – priemonę, kai klientai gali uždirbti patrauklias palūkanas, esant santykinai nedideliam finansinio turto pakilimui. Klientai, siekiantys gauti didesnes palūkanas, renkasi investicinį indėlį su aukštesniu barjeru, tačiau nemoka rizikos premijos. Šiuo atveju net ir nesėkmingai susiklosčius situacijai rinkose, termino pabaigoje klientai atgauna 100 proc. į indėlį investuotos sumos ir nieko nepraranda. Manau, tai atitiko šiandienines žmonių nuotaikas ir norą jaustis užtikrintais“, – sako R. Strauka.

Investuoja į didžiąsias bendroves

„iShares MSCI Emerging Markets Index Fund“ fondas investuoja į besivystančių šalių, tarp kurių yra Brazilija, Azijos valstybės, Pietų Afrikos Respublika, Indija, Rusija ir kitos, didžiųjų bendrovių akcijas.

„Pasaulio banko ekspertų paskaičiavimais, besivystančios rinkos artimiausiais metais bus svarbiausia globalios ekonomikos varomoji jėga. Prognozuojama, kad 2010 m. jos turėtų augti 5,2 proc., o 2011 m. – 5,8 proc. Todėl manome, kad besivystančių rinkų bendrovių akcijos ir toliau turėtų kilti bei lenkti JAV ir Vakarų Europos įmonių akcijas“, – sako „Swedbank“ Kasdieninės bankininkystės ir investavimo departamento direktorius.

„iShares MSCI Emerging Markets Index Fund“ yra investavęs į tokias bendroves kaip Pietų Korėjos „Samsung Electronics“, Brazilijos „Petroleo Brasileiro“, Kinijos „China Mobile“ ir Rusijos „Gazprom“.

Komentarai
Temos Rinka, Swedbank
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką