Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas: „Vilniaus degtinė“ pagrįstai nubausta už svaigalų reklamą su Bruce'o Williso atvaizdu

Bruce Willis pozuoja fotografams
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Bruce'as Willisas pozuoja fotografams
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė AB „Vilniaus degtinė“ (toliau – Bendrovė) apeliacinį skundą dėl Valstybinės tabako ir alkoholio kontrolės tarnybos skirtos 10 000 litų baudos už Alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimą.

Kaip buvo nustatyta byloje, Valstybinė tabako ir alkoholio kontrolės tarnyba pareiškėjui AB „Vilniaus degtinė“ už Alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimą skyrė ekonominę sankciją – 10 000 litų.

Ekonominė sankcija Bendrovei skirta už tai, kad 2009 m. rugsėjo 24 d. dienraštyje „Respublika“ buvo paskelbta degtinės reklama, kurią sudarė Bruce'o Williso atvaizdas, degtinės ženklas, užrašas „Geriausia degtinė, kokią žinau“ ir 0,5 l reklamuojamos degtinės butelio nuotrauka, taip pat už Bendrovės internetinėje svetainėje skelbiamas 8 frazes, tokias kaip, pavyzdžiui, „Bruce'as Willis'as įvertino <...> degtinę“, „Bruce'as Willisas reklamuos „teisingą“ degtinę“, „Holivudo ikona Bruce'as Willisas tapo naujuoju <...> degtinės veidu Europoje ir Kinijoje“ ir pan.

Aiškindamas Alkoholio kontrolės įstatyme įtvirtintą alkoholio reklamos draudimą, LVAT yra ne kartą nurodęs, kad draudžiamas ne tik skatinimas vartoti konkrečius alkoholio produktus, bet ir bet koks palankaus alkoholinių gėrimų įvaizdžio formavimas, tiesiogiai ar netiesiogiai skatinantis vartoti alkoholį apskritai (žr., pavyzdžiui, 2009 m. spalio 26 d. nutartį administracinėje byloje Nr. A261-1160/2009).Alkoholio kontrolės įstatyme yra įtvirtintas absoliutus alkoholio reklamos, kurioje dalyvauja sportininkai, gydytojai, politikai, meno ir mokslo įžymybės, kiti garsūs veikėjai, taip pat naudojamas jų vardas, atvaizdas, draudimas.

Kaip rašoma nutartyje, Alkoholio kontrolės įstatyme yra įtvirtintas absoliutus alkoholio reklamos, kurioje dalyvauja sportininkai, gydytojai, politikai, meno ir mokslo įžymybės, kiti garsūs visuomenės veikėjai, taip pat naudojamas jų vardas, atvaizdas, draudimas.

Visuotinai yra žinoma, kad B.Willisas yra garsus aktorius, todėl jo, kaip meno įžymybės, atvaizdo naudojimas alkoholio reklamoje atitiko Alkoholio kontrolės įstatymo 29 straipsnio 1 dalie 3 punkto draudimą.

Bylą nagrinėdama LVAT teisėjų kolegija konstatavo, kad pirmosios instancijos teismas tinkamai įvertino faktines bylos aplinkybes ir teisingai pritaikė teisės normas. Byloje nustatytos faktinės aplinkybės taip pat leido daryti išvadą, kad nagrinėjamu atveju pareiškėjo interneto svetainėje pateiktomis frazėmis buvo siekiama daryti poveikį vartotojų pasirinkimui, šios frazės buvo neabejotinai susijusios su pareiškėjo komercine veikla, todėl pareiškėjo AB „Vilniaus degtinė“ apeliacinį skundą atmetė ir paliko galioti pareiškėjui skirtą 10 000 baudą, rašoma Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo atstovės spaudai Neringos Lukoševičienės penktadienį išplatintame pranešime.

informacija
VILNIAUS DEGTINĖ, AB
Vadovas: Daiva Tamoševičienė Darbuotojų sk.: 133 2015m . Pajamos: 20 - 30 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką