Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Valstybinių pensijų skyrimą norima sieti su visomis gaunamomis pajamomis

Valdantieji parengė įstatymo pataisas, numatančias, kad valstybinių pensijų skyrimas būtų siejamas ne su asmens draudžiamosiomis pajamomis, kaip yra dabar, o su visomis gaunamomis pajamomis, rašo „Lietuvos žinios“.
Piniginė
Piniginė / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Pataisų iniciatorius Seimo valdančiosios Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma neslepia, kad taisyti įstatymą paskatino viešos diskusijos dėl valstybinių pensijų, jų mokėjimo pagrįstumo ir teisingumo. Be siūlymo minėtų pensijų skyrimą susieti su visomis asmens pajamomis, Vyriausybei būtų pavedama nustatyti pajamų dydį, kurį viršijus valstybinės pensijos nebūtų mokamos.

Jei socialinio draudimo pensijos neužtenka, o žmogus buvo padorus, sąžiningai atliko savo pareigas, nesvarbu, kokios jos buvo, valstybinę pensiją galima ir mokėti, kalbėjo A.Sysas.

„Jei žmogaus pajamos didelės, siekia Vyriausybės nustatytą ribą, nelogiška jam mokėti dar ir valstybės pensiją“, – teigė J.Razma. Politiko nuomone, ta riba „galėtų būti artima vidutinėms statistinėms pajamoms“.

Valstybinių pensijų įstatyme teisė gauti pirmojo laipsnio valstybinę pensiją numatyta Lietuvos piliečiams, kurie bent dvejus metus ėjo Seimo vadovo, premjero, Aukščiausiojo ir Konstitucinio teismų pirmininkų pareigas. Šiems žmonėms pensija skiriama, kai jie sulaukia senatvės pensijos amžiaus arba yra pripažįstami nedarbingais, ar iš dalies darbingais. Nuostatą dėl teismų pirmininkų J.Razma siūlo išbraukti, nes teisėjų pensijų klausimas reglamentuotas specialiu įstatymu.

Frakcijos seniūnas viliasi, kad politinės diskusijos dėl valstybinių pensijų apsiribos rudeniu ir pataisos įsigalios nuo 2012-ųjų pradžios.

„Ne pareigos, o pajamos turi lemti, kam skirti valstybinę pensiją“, – mano Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys socialdemokratas Algirdas Sysas. Jis įsitikinęs, kad atskaitos matas yra vienas: ar garbaus amžiaus sulaukęs asmuo, neturintis draudžiamųjų pajamų, gali pragyventi iš savo sukaupto turto ir pajamų.

„Jei socialinio draudimo pensijos neužtenka, o žmogus buvo padorus, sąžiningai atliko savo pareigas, nesvarbu, kokios jos buvo, valstybinę pensiją galima ir mokėti“, – kalbėjo A.Sysas.

Tačiau, jei asmuo gauna pajamų iš kitų šaltinių – nekilnojamojo turto, akcijų, prašyti išmokų tiesiog nepadoru. Vis dėlto didžiausia blogybė, anot socialdemokrato, yra Konstitucinio Teismo sukurtas precedentas, neleidžiantis įstatymų leidėjams reguliuoti teisėjams skiriamų valstybinių pensijų. Tai reiškia, kad jas gauna net tie teisėjai, kurie turi draudžiamųjų pajamų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius