Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vartojimo kainos gegužę ūgtelėjo 0,2 proc.

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Statistikos departamentas praneša, kad 2010 m. gegužę, palyginti su balandžiu, vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 0,2 procento.

2010 m. gegužės mėn., palyginti su balandžio mėn., bendrajam vartotojų kainų pokyčiui didžiausią įtaką turėjo 0,6 procento pabrangę maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai, 1 procentu – transporto prekės ir paslaugos, 0,8 procento – drabužiai ir avalynė, 1,2 procento atpigusios sveikatos priežiūros prekės bei paslaugos, 0,8 – ryšių prekės ir paslaugos.

Vartojimo prekių kainos per minėtą laikotarpį padidėjo 0,2 procento, paslaugų kainos beveik nepasikeitė.

Didžiausią įtaką maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainų pokyčiui turėjo 2,2 procento pabrangęs pienas ir jo produktai, sūris, 0,5 – mėsa ir jos produktai, 9,5 – uogos, 1 procentu – cukrus, uogienė, medus, šokoladas ir saldumynai, 0,5 procento – daržovės ir bulvės,1,1 procento atpigusi kava, 1,8 – gaivieji gėrimai.

Transporto prekių ir paslaugų kainų pokyčiui didžiausią įtaką turėjo po 1,7 procento pabrangęs benzinas ir dyzeliniai degalai, 6,2 – keleivinio oro transporto paslaugos, 1,4 procento – vairavimo mokymo paslaugos. Suskystintosios automobilių dujos atpigo 1,3 procento.

Drabužių ir avalynės mėnesiniam kainų pokyčiui įtaką darė dėl naujų vasaros sezono kolekcijų pasirodymo 0,6 procento pabrangę drabužiai ir 1,2 procento – avalynė. Drabužių valymo, taisymo ir nuomos paslaugos brango 0,7 procento.

Sveikatos priežiūros prekių ir paslaugų kainų mažėjimą lėmė 2,1 procento atpigę farmacijos gaminiai. Sanatorijų paslaugos brango 5,2 procento.

Ryšių prekių ir paslaugų kainų mažėjimą lėmė 6,6 procento atpigusios interneto paslaugos. Fiksuotojo telefono ryšio paslaugos brango 1,7 procento.

Iš kitų prekių ir paslaugų, turėjusių didelę įtaką bendrajam vartotojų kainų pokyčiui, galima paminėti 0,7 procento pabrangusį karštą vandenį ir centralizuotai tiekiamą šilumą, 1,5 procento – būsto nuomos mokesčius, 0,7 – kietąjį kurą, 1,2 – gėles ir 2,6 procento atpigusį alų, 1 procentu – neelektrinius asmens priežiūros prietaisus, reikmenis ir priemones, 1,5 procento – atostogų išvykas, 2,2 – vaizdo aparatūrą, 0,8 – būsto priežiūros ir remonto paslaugas, 0,7 procento – duomenų apdorojimo įrenginius.

2010 m. gegužės mėn. metinė (2010 m. gegužės mėn., palyginti su 2009 m. gegužės mėn.) infliacija sudarė 0,7 procento. Metinį kainų didėjimą lėmė per dvylika mėnesių 11,6 procento pabrangę alkoholiniai gėrimai ir tabako gaminiai, 7,9 – transporto prekės ir paslaugos, 13,5 procento – švietimo paslaugos ir 2,3 procento atpigę maisto produktai bei nealkoholiniai gėrimai, 5,4 – drabužiai ir avalynė, 6,9 procento – ryšių prekės ir paslaugos.

Prekės per metus pabrango 1,1 procento, paslaugos atpigo 0,8 procento.

Komentarai
Temos Kaina
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką