Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos per metus sumažėjo

Darbo vieta
Photos.com / Darbo vieta
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Statistikos departamentas praneša, kad trečiąjį 2009 m. ketvirtį, palyginti su trečiuoju 2008 m. ketvirčiu, vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse, įskaitant ir individualiąsias įmones, pašalinus darbo dienų skaičiaus kitimo įtaką, sumažėjo 7,2 procento (antrąjį 2009 m. ketvirtį, palyginti su antruoju 2008 m. ketvirčiu sumažėjo 3,1%), iš jų – verslo įmonėse – 10,9 procento.

Vienos dirbtos valandos darbo sąnaudos pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse, pašalinus sezono įtaką, trečiąjį 2009 m. ketvirtį, palyginti su antruoju 2009 m. ketvirčiu, sumažėjo 4,8 procento (antrąjį 2009 m. ketvirtį – 5,1%), iš jų – verslo įmonėse – 5,3 procento, teigiama pranešime spaudai.

Darbo sąnaudos per metus, pašalinus darbo dienų skaičiaus kitimo įtaką, sumažėjo beveik visose pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse: daugiausia – statybos (25,1%), kasybos ir karjerų eksploatavimo (19,7%), nekilnojamojo turto operacijų (13,5%), apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų veiklos (11,6%), didmeninės ir mažmeninės prekybos; variklinių transporto priemonių ir motociklų remonto (10,5%) įmonėse. Darbo sąnaudos augo tik švietimo įstaigose (11,7%). Darbo sąnaudų augimą švietime lėmė nuo 2008 m. rugsėjo 1 d. padidinti atlyginimai pedagoginiams darbuotojams.

Vienos dirbtos valandos darbo užmokestis pinigais ir išmokos natūra pramonės, statybos ir paslaugų įmonėse, pašalinus darbo dienų skaičiaus kitimo įtaką, per metus sumažėjo daugiau nei kitos darbo sąnaudos (socialiniai darbdavio įnašai (įmokos): atitinkamai – 11,4 ir 9,6 procento.

Vienos dirbtos valandos darbo užmokesčio pinigais ir išmokų natūra didesniam mažėjimui įtakos turėjo darbų mastų ir nereguliarių išmokų mažėjimas, nuo 2009 m. rugpjūčio 1 d. sumažintas valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginėms algoms apskaičiuoti taikomas bazinis dydis (nuo 475 iki 450 litų (2008 m. buvo 490 litų) ir priedai už kvalifikacinę klasę, nuo 2009 m. rugsėjo 1 d. sumažinta bazinė mėnesinė alga (nuo 128 iki 122 litų), sumažinti priedai ir priemokos biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojams ir kt.

Komentarai
Temos Darbas, Pinigai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką