Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vietoj žemdirbystės – alternatyva

Traktorius „Massey Ferguson 5470“
Gamintojų nuotr. / Žemės ūkis.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vis daugiau ūkininkų pastaruoju metu ryžtasi atsisakyti tradicinės žemdirbystės ir imtis nuosavo verslo. Pasinaudojus Europos Sąjungos (ES) parama, kaimo vietovėse atidaromos kepyklos, kirpyklos, baldų gamybos bei kita veikla besiverčiančios mažos įmonės.

Platesnes galimybes užsiimti alternatyvia žemės ūkiui veikla atvėrė Lietuvos kaimo plėtros 20072013 metų programa (KPP). Didelis pareiškėjų aktyvumas šiais metais lėmė, kad paraiškų surinkimas pagal KPP priemonę „Parama verslo kūrimui ir plėtrai“ nuo balandžio mėnesio buvo sustabdytas, nes visos priemonei skirtos lėšos 2010 metams jau yra panaudotos.

Nuo KPP administravimo pradžios pagal priemonę „Parama verslo kūrimui ir plėtrai“ iš viso surinkta 360 paraiškų. Iš šio skaičiaus su pareiškėjais jau sudarytos 27 paramos teikimo sutartys. Dar 47 asmenys paramą gavo ar gaus supaprastinta tvarka – nesudarant sutarčių.

Pasak Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) specialistų, projektų vykdytojai, jau gaunantys paramą pagal minėtą KPP priemonę, turi nepamiršti laikytis prisiimtų įsipareigojimų.

Būtina informuoti

Vienas iš svarbiausių reikalavimų – be rašytinio NMA sutikimo mažiausiai penkerius arba, projektą įtraukus į rizikingų projektų sąrašą, septynerius metus nuo sutarties pasirašymo negalima keisti remiamos veiklos pobūdžio, projekto įgyvendinimo vietos ir sąlygų.

Taip pat negalima parduoti, įkeisti ir kitaip perleisti kitam asmeniui už paramos lėšas įgytos nuosavybės. Leidimą įkeisti turtą NMA gali suteikti tik tiems paramos gavėjams, kurie paraiškoje paskolą įvardijo kaip vieną projekto finansavimo šaltinių.

Paramos gavėjai turi atkreipti dėmesį, kad apie visus galimus nukrypimus nuo projekto įgyvendinimo reikia pranešti NMA Projektų administravimo skyriui. Paramos gavėjai negali, raštu nesuderinę su NMA, keisti projekto apimties, investicijų, paramos dalių išdėstymo, mokėjimo prašymų pateikimo terminų, projekto įgyvendinimo laikotarpio, kitų įsipareigojimų, numatytų sutartyje, paraiškoje ar sprendime skirti paramą.

Pareiškėjas taip pat įsipareigoja, esant draudimo paslaugų prieinamumui, apdrausti turtą, kuriam įsigyti ar sukurti bus panaudota parama, ne trumpesniam kaip penkerių arba, projektą įtraukus į rizikingų projektų sąrašą, septynerių metų laikotarpiui. Apie draudžiamuosius įvykius ar gautinas draudimo išmokas reikia informuoti NMA.

Be to, projekto įgyvendinimo trukmė turi būti nurodyta paraiškoje ir negali viršyti 36 mėnesių nuo spendimo skirti paramą priėmimo dienos.

Pirkimai – laikantis procedūrų

Parama pagal KPP priemonę mokama taikant išlaidų kompensavimo būdą. Tai reiškia, kad paramos gavėjas projektą turi pradėti įgyvendinti savo lėšomis. Jau patirtos ir apmokėtos išlaidos deklaruojamos mokėjimo prašymuose, pridedant išlaidų pagrindimo ir apmokėjimo įrodymo dokumentus – sutartis, sąskaitas, banko išrašus, darbų perdavimo ir priėmimo aktus, draudimą patvirtinančius dokumentus ir kt.

Prekės, paslaugos ir darbai iš suteiktų paramos lėšų turi būti įsigyjami laikantis nustatytų pirkimo procedūrų. Netinkamai įsigytos prekės, paslaugos ir darbai nėra finansuojami. Prieš teikiant mokėjimo prašymą įvykdyto konkurso ar apklausos dokumentai turi būti pateikti NMA teritoriniam skyriui.

Mokėjimo prašymai teikiami įgyvendinus visą arba dalį projekto. Kokia tvarka ir kiek mokėjimo prašymų paramos gavėjas turi pateikti, numatoma paramos sutartyje ar paraiškoje. Taikant supaprastintą tvarką, mokėjimo prašymą galima teikti kartu su paraiška.

kpf logo naujausias

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką