Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniečius piktina vėluojančios išmokos

R.Laiconienės teigimu, pasikeitus išmokų pristatymo grafikui, žmonėms neturėtų kilti itin didelių sunkumų.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / R.Laiconienės teigimu, pasikeitus išmokų pristatymo grafikui, žmonėms neturėtų kilti itin didelių sunkumų.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sostinės gyventojai nerimauja: jau trečią mėnesį vėluoja į namus pristatomos šalpos išmokos. Jas išnešiojanti bendrovė „Greitasis kurjeris“ tai neigia, tačiau sostinės savivaldybė tvirtina, kad nesklandumų pasitaiko, o kurjeriai privalo išmokas pristatyti laiku.

Vilnietė Vincenta Vaičiūnienė rūpinasi savo 87 metų neįgalia motina. Ji guodėsi, kad pastaruosius mėnesius vėluoja valstybės skirta kas mėnesį gaunama 765 Lt slaugos išlaidų tikslinė kompensacija, už kurią perkami vaistai ir kitos ligonės priežiūrai reikalingos prekės.

„Kai paramą nešiodavo laiškanešiai, ją gaudavome kiekvieno mėnesio 8–10, blogiausiu atveju – 11 dieną. O štai „Greitasis kurjeris“ pinigus pristatyti vėluoja. Jie man pareiškė, kad pristatys nuo 10 iki 24 dienos, liepė dvi savaites laukti ir negalėjo tiksliai pasakyti, kada atneš. Bet juk reikia ir vaistus pirkti, ir už butą mokėti“, – piktinosi V.Vaičiūnienė jau tris mėnesius vilniečiams šalpos išmokas nešiojančia bendrove.

Stabilumas – nuo kovo

„15min“ skambutis kiek sutrikdė „Greitojo kurjerio“ Lietuvos regionų vadovą Nerijų Žygelį. „Ruošiatės straipsnį kažkokį rašyti? Taigi viskas tvarkinga, nieko nereikia“, – suskubo patikinti pašnekovas.

Jis paaiškino, kad gyventojams skirtas šalpos išmokas bendrovė turi pristatyti mėnesio 10–24 dienomis ir šio termino griežtai laikosi. Neradęs išmokos gavėjo namuose, bendrovės darbuotojas pašto dėžutėje palieka pranešimą su savo telefono numeriu, o namo grįžęs gavėjas gali pasiskambinti ir sutarti patogų laiką dėl išmokos pristatymo.

„Kokiomis dienomis pinigus išmokėdavo Lietuvos paštas, nežinome, todėl natūralu, kad išmokų pristatymo laikas skiriasi“, – teigė N.Žygelis. Jo žodžiais tariant, „Greitasis kurjeris“ sudaro nuolatinius maršrutus išmokas nešiojantiems darbuotojams, todėl nuo kovo vilniečiai pinigus gaus tą pačią mėnesio dieną.

Painiava dėl adresų

Sostinės savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos departamento Socialinės paramos skyriaus vedėja Rasa Laiconienė yra girdėjusi apie šį reikalą. Ji tvirtino, kad šalpos išmokos jau šį mėnesį gyventojams turėjo būti pristatomos sklandžiai.

„Aš jūsų skambutį priimsiu kaip gyventojo kreipimąsi. Pareikšime pastabą, kad dar ne visi gyventojai tuo pačiu metu gauna, kad atkreiptų dėmesį ir pristatytų nustatytu metu“, – sakė R.Laiconienė.

Ji pripažino, kad nuo 2010-ųjų gruodžio šalpos išmokas išnešiojančiam „Greitajam kurjeriui“ pastabų turėjo ir ankstesniais mėnesiais. „Buvo vėlavimų, nemokėjo sąrašų susitvarkyti, bet šitą mėnesį mes jau sudarėme jiems sąrašus tvarkingai. Kažkas dėl adresų buvo negerai. Kai darbus perima nauja kompanija, įprastai pirmą mėnesį būna nesklandumų“, – kalbėjo vedėja.

Pasikeitė grafikas

Šalpos išmokų pristatymą iš Lietuvos pašto perėmus „Greitajam kurjeriui“, terminas, per kurį jos turi būti išnešiojamos gyventojams, liko 10–24 mėnesio dienos, tačiau šiek tiek pasikeitė jų pristatymo grafikas. „Anksčiau pristatydavo dešimtą mėnesio dieną, o dabar atneš 13-ą, 14-ą arba 16-ą. Pasistūmė dienos. Bet visada būdavo žmonių, kuriems 24 dieną būdavo pristatoma“, – teigė R.Laiconienė.

Anot jos, pasikeitus išmokų pristatymo grafikui žmonėms neturėtų kilti itin didelių sunkumų. Mat šalpos išmokos nėra pagrindinės ir vienintelės jų gaunamos pajamos. Pavyzdžiui, senyvi vilniečiai prieš gaudami šalpos išmoką jau turėtų būti sulaukę pensijos, nes „Sodros“ išmokos yra mokamos anksčiau.

R.Laiconienė nežino, kodėl Lietuvos paštas pinigus vilniečiams dažnai pristatydavo dar iki dešimtos mėnesio dienos. „Jeigu jie atnešdavo savo pinigus, taip galėjo būti. Mes paštui visada juos pervesdavome nuo 10 iki 24 dienos“, – svarstė pašnekovė.

Komentarai
Temos Vilnius
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką