Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Violeta Klyvienė: augimo tendencijos tampa labiau subalansuotos

Danske banko vyresnioji analitikė Baltijos šalims Violeta Klyvienė
Redakcijos archyvo nuotr. / Danske banko vyresnioji analitikė Baltijos šalims Violeta Klyvienė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį paskelbtos išankstinio BVP įverčio tendencijos rodė gana netikėtas ypač sparčiai atsigaunančios ekonomikos tendencijas – BVP šoktelėjo iki 6,9 proc. ir buvo didesnis nei mes prognozavome (5,1 proc.), bei ženkliai viršijo Bloomberg naujienų agentūros skelbtų ekonomistų vidurkį (5,1 proc.). Nors detali statistika nėra skelbiama, tačiau akivaizdu, kad atsigauna ne tik eksportas, bet ir vidaus paklausa.

Kovo mėn. išliko spartūs mažmeninės prekybos atsigavimo tempai, sparčiai augo pramonė. Palankios išlieka ir eksporto tendencijos. Lietuvos eksporto krypčių orientacija į Rusiją, Vokietiją, Lenkiją ir toliau išlieka aiškiu pranašumu.

Pastarosios ekonomikos atsigavimo tendencijos sukuria tvirtą pagrindą tikėtis pakankamai sparčių ekonomikos atsigavimo tempų 2011 metais. Mes prognozuojame, kad BVP augimas šiais metais gali viršyti 4 proc. (bazinė prognozė). Ekonomikos atsigavimas vis dar smarkiai priklauso nuo išorinės paklausos, tačiau rizika, kad ekonomikos augimas reikšmingai sulėtės mums svarbiose rinkose, yra minimali.

Didžiausia rizika ekonomikos atsigavimui vis dar susijusi su spartėjančia infliacija, kuri yra nulemta išorinių veiksnių ir kurios paveikti beveik neturime svertų.

Aktuali išlieka ir valstybės skolų krizė euro zonoje. Nepalankaus scenarijaus atvejus tiesioginio neigiamo poveikio Lietuva nepajustų. Tačiau išlieka vadinamojo užkrato efekto pasklidimo galimybė. Tai tik patvirtina poreikį ir toliau siekti fiskalinės konsolidacijos tikslų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką