Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VKEKK leido vandenį Vilniuje branginti 15 centų (atnaujinta 14.55 val.)

Vanduo iš krano
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Vanduo iš čiaupo
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienį vykusiame posėdyje Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) leido šaltą vandenį Vilniaus, Vilniaus rajono, Švenčionių ir Šalčininkų gyventojams branginti 15 ct už kubinį metrą. Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius sako, kad savivaldybės taryba didesnei kainai greičiausiai nepritars.

Bendrovė „Vilniaus vandenys“ prašė vandenį branginti 50 proc. iki 6,33 Lt už kubinį metrą. Toks prašymas buvo grindžiamas planuojamomis investicijomis: nuotekų kolektorių keitimu, valyklų rekonstrukcijomis, vandens kokybės gerinimu.

Tačiau VKEKK su „Vilniaus vandenų“ pateiktais argumentais nesutiko ir leido vandenį branginti tik 15 ct už kubinį metrą.

Šiuo metu Vilniaus, Vilniaus rajono, Švenčionių ir Šalčininkų gyventojai už kubinį metrą vandens moka 4,22 Lt su PVM.

Naujai VKEKK nustatytai vandens kainai dar turėtų pritarti Vilniaus miesto savivaldybės taryba.

Papildyta 14.44 val.: Vicemeras ragins nepritarti naujai kainai

Sostinės vicemeras Romas Adomavičius naujienų portalui 15min.lt sakė, kad artimiausiu metu nauja kaina pritarimo greičiausiai nesulauks.

„Aš kviesiu visą tarybą nesvarstyti kainos pakėlimo. Nėra jokios logikos. Reikia įvertinti tai, kad gyventojams sunku. Reikia įvertinti tai, kad labai daug politikavimo yra prieš rinkimus ir tai dar kaitina atmosferą“, – dėstė R.Adomavičius.

Jo teigimu, vanduo neturėtų brangti iki kitų metų pavasario.

Be to, vicemeras pridūrė, kad naujai kainai kol kas nereikėtų pritarti ir todėl, kad labai skiriasi metodai, pagal kuriuos VKEKK ir „Vilniaus vandenys“ apskaičiavo naują šalto vandens kainą.

„Reikia kalbėtis, aiškintis kiekvieną išlaidų poziciją, kiekvieną investicinį projektą atskirai ir tik tada tikėtina, kad bus pasiektas bendras supratimas“, – dėstė vicemeras.

Papildyta 14.55 val.: „Vilniaus vandenys“ žada nuostolių augimą

Bendrovė „Vilniaus vandenys“ išplatintame pranešime teigia, kad 3,5 proc. brangesnis kubinis metras šalto vandens jos neišgelbės.

„Bendrovė bus priversta peržiūrėti vandentiekio sistemos plėtros investicinius projektus. Gali būti, kad didžioji dalis vandentiekio ir nuotekų valymo projektų Vilniuje ar šalia esančiose gyvenvietėse bei miestuose bus įgyvendinti vėliau nei numatyta, o kai kurie iš viso nebus neįgyvendinti“, – pažymima pranešime.

Jame taip pat primenama, kad geriamojo vandens kaina Vilniuje pati mažiausia Lietuvoje ir ji nesikeitė jau beveik 10 metų, o vandens savikainai įtaką darantys veiksniai išaugo.

„Vidutinis elektros tarifas išaugo 2 kartus, tiek pat išaugo šiluminės energijos kaina, dujos šildymui pabrango 2,4 karto, benzinas – 1,4 karto, dyzelinas – 1,5 karto. Uždarius Kariotiškių sąvartyną dumblo tvarkymo sąnaudos išaugo net 4,1 karto. Dėl Šalčininkų, Švenčionių vandens savikainos, kuri yra apie 12 litų, bendrovė kas metai patiria apie 5 mln. litų nuostolių“, – skaičiuoja „Vilniaus vandenys“.

Bendrovės teigimu, kainos padidinimas 3,5 proc. bendrovei leis padengti tik elektros kaštų padidėjimą, tačiau kiti kaštai ir toliau didins bendrovės veiklos nuostolį.

informacija
VILNIAUS VANDENYS, UAB
Vadovas: Aidas Ignatavičius Darbuotojų sk.: 658 2015m . Pajamos: 30 - 50 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką