Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

VPK: gyvenimo ciklo fondai būtų uždirbę daugiau

Vertybinių popierių komisija (VPK), remdamasi istoriniais duomenimis, skaičiuoja, kad svarstomas Lietuvoje įgyvendinti gyvenimo ciklo fondų modelis ilguoju laikotarpiu būtų pasiteisinęs ir pranokęs fiksuotos rizikos instrumentus.
Kai kurių profesijų atstovai gerai jaučiasi ir per nuosmukį.
Pinigai / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Gyvenimo ciklo fondas kaupiant privačiai pensijai per 40 metu iki šių metų liepos 15 dienos būtų buvusi pelningiausia alternatyva, palyginus su įprastais fiksuotos rizikos pensijų fondais.

Gyvenimo ciklo fondas vidutiniškai kasmet būtų sužėręs 7,5 proc. grąžą ir sukaupęs didžiausią turtą, skaičiuoja VPK.

Atitinkamu laikotarpiu modeliuoto rizikingiausio (akcijų) fondo grąža vidutiniškai per metus sudarytų 6,3 proc., konservatyvaus fondo – 6,9 proc., o subalansuoto – 7 procentus.

„Gyvenimo ciklo fondo investicijų valdymo modelis būtų pasiteisinęs: nuosmukiai ankstesniais investavimo laikotarpiais buvo ne tik kompensuojami vėlesnių laikotarpių teigiama grąža, tačiau buvo gaunamas ir investicijų prieaugis, o priartėjus išėjimo į pensiją datai sukauptas pensijų turtas būtų buvęs apsaugotas net ir per 2008 metų krizę“, – teigiama VPK apžvalgoje.

Pažymima, kad akcijų pakilimo laikotarpiais pagal sukauptas sumas pirmavo akcijų fondai, tačiau ši lyderystė buvo pasiekta ir dėl didesnės rizikos, kuri šiemet išeinantiems į pensiją būtų lėmusi mažiausias išmokas tarp nagrinėtų alternatyvų.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius