Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vyriausybėje apdovanoti labiausiai Lietuvos ekonomikai nusipelnę verslininkai

Vyriausybėje apdovanoti Lietuvos ekonomikai nusipelnę verslininkai.
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr. / Vyriausybėje apdovanoti Lietuvos ekonomikai nusipelnę verslininkai.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos pramonės, prekybos ir amatų asociacija pagerbė prie ekonomikos augimo ypač prisidėjusius verslininkus. Kaip ir kasmet, buvo įteikti „Lietuvos eksporto prizo“, „Lietuvos metų verslininkės“ bei sidabrinės „Darbo žvaigždės“ apdovanojimai.

„Tokie apdovanojimai yra svarbus įvertinimas ir įsivertinimas mūsų verslininkams, – sako Asociacijos generalinis direktorius Rimantas Šidlauskas. – Metai nebuvo paprasti, bet džiaugiamės pasiektais puikiais rezultatais ir norime jais pasidalinti.“

Labiausiai eksportui nusipelnė Lietuvos atstovybė ES

Kaip labiausiai prisidėjusi prie eksporto skatinimo, Nacionaliniu eksporto prizu apdovanota ambasadoriaus J. E. Raimundo Karoblio vadovaujama Lietuvos nuolatinė atstovybė Europos Sąjungoje. Asociacijos nuomone, atstovybės darbas buvo itin svarbus kovojant su Lietuvos eksportuotojams taikytais draudimais. „Misijos dėka diplomatiškai išspręsti muitinės procedūrų klausimai, prisidėta prie politinių suvaržymų užkirtimo. Šios pastangos tikrai lėmė tai, kad eksportuoti mūsų verslininkams pasidarė lengviau“, – teigė R.Šidlauskas.

Už pasiekimus įvertintos ir dar penkios įvairiems sektoriams priklausančios įmonės, sugebėjusios didinti eksporto apimtis ir sudėtingais 2013-aisiais. R.Šidlauskas džiaugėsi, jog tarp įvertintųjų – įvairiems sektoriams atstovaujančios ir aukštą pridėtinę vertę kuriančios įmonės.

Tarp apdovanotųjų – mokslinė gamybinė firma „Šviesos Konversija“, gaminanti daugiaspalvius lazerius ir eksportuojanti juos į Vokietiją, Japoniją, JAV, Kiniją, Didžiąją Britaniją. Per 2013-uosius metus įmonės eksporto apimtys padidėjo 34,3 procentais. Palyginti su pernai metais net 99,15 procentų eksportą padidino ir UAB „Liuks“, gaminanti bei realizuojanti farmacinius preparatus. Šiai bendrovei priklauso ir trys „Best Western“ tinklo viešbučiai Lietuvoje.

Už puikius eksporto ir prekybos rodiklius įvertintos PET granules gaminanti ir į ES eksportuojanti UAB „Orion Global Pet“, alaus eksporte pasižyminti UAB „Kalnapilio-Tauro grupė“ bei UAB „Diab“, gaminanti ruošinius iš kompozicinių medžiagų.

Už aktyvumą ir ilgalaikį indėlį – sidabrinės „Darbo žvaigždės“

Už nuopelnus verslui, netradicinius sprendimus bei visuomeninę veiklą sidabrinėmis „Darbo žvaigždėmis“ pagerbti šeši ilga ir turininga darbo patirtimi galintys pasigirti verslininkai. Viena iš apdovanotojų tapo 31 metus UAB „Rožė“ išdirbusi jos valdybos narė Nadežda Filipova. Apdovanojimas jai skirtas už ilgametį indėlį plėtojant bei stiprinant šalies ekonomiką.

Žvaigždė įteikta ir vienos seniausių Lietuvos drabužių siuvimo įmonės AB „Kauno Baltija“ generaliniam direktoriui Vidui Butkui, įvertintam už aktyvią veiklą Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų bendruomenėje.

BFL/Vyginto Skaraičio nuotr./Vyriausybėje apdovanoti Lietuvos ekonomikai nusipelnę verslininkai.
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr./Vyriausybėje apdovanoti Lietuvos ekonomikai nusipelnę verslininkai.

Apdovanota ir kita aktyvi šių rūmų narė – didžiausiai pamušalinių audinių gamintojai Europoje, UAB „Liningas“ vadovaujanti Margarita Grigaliūnienė. Ji pagerbta ir už dalyvavimą klubo „Verslas Kaunui“ veikloje, Verslo moterų tinkle, Eksportuotojų klube.

Sidabrinės „Darbo žvaigždės“ įteiktos ir dar dviem aktyviems regioninių Pramonės, prekybos ir amatų rūmų nariams. Klaipėdos rūmai įvertino UAB „Etna“ vadovaujantį Kęstutį Grigaitį, Panevėžio – UAB „Utenos prekyba“ vadovą bei Lietuvos kooperatyvų sąjungos valdybos pirmininką Robertą Miliauską.

Už lietuviškos bankininkystės puoselėjimą bei inovacijų diegimą apdovanotas ir didžiausio lietuviško Šiaulių banko vadovas Algirdas Butkus.

Metų verslininkė: žinias nuolat reikia pritaikyti gamyboje

„Lietuvoje vis dar trūksta moterų verslininkių. Tikimės, kad apdovanojimai padeda „pastebėti“ veiklių moterų darbą bei paskatina tiek apdovanotąsias, tiek kitas moteris siekti daugiau, tobulėti verslo pasaulyje“, – teigė R.Šidlauskas.

Šiemet Lietuvos metų verslininke tapo įmonių grupės „Alvas“ bendrasavininkė Nijolė Variakojienė. Bendrovė pasižymi kaip aktyvi naujovių diegėja, nuolatos ieškanti naujų eksporto rinkų. Praėjusiais metais įmonės pardavimai pasiekė daugiau kaip 100 mln. Lt, eksporto apimtys paaugo beveik 30 proc. UAB „Alvas“ produkciją eksportuoja į Baltarusiją, Vokietiją, Airiją, Angliją. Pernai atvertos naujos rinkos Švedijoje, Suomijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Džiaugiamasi, jog didelės pridėtinės vertės gaminių eksportas per praėjusius metus išaugo net 47 proc.

BFL/Vyginto Skaraičio nuotr./Vyriausybėje apdovanoti Lietuvos ekonomikai nusipelnę verslininkai.
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr./Vyriausybėje apdovanoti Lietuvos ekonomikai nusipelnę verslininkai.

N.Variakojienė vertinama dėl kūrybiško darbo stiliaus bei drąsių, ne tik į pelną orientuotų sprendimų. Jos vadovaujama įmonė yra aktyvi regiono bendruomenės narė, remianti įvairius renginius, kolektyvus, vystanti socialiai atsakingą verslą. Rūpinamasi, kad darbo aplinka būtų palanki ir žmonėms su negalia – vienoje grupės įmonių – UAB „Pajuva“ jie sudaro daugiau kaip 80 procentų dirbančiųjų.

N.Variakojienės iniciatyva sukurta originali mokymo sistema darbuotojams ir su klientais dirbantiems specialistams. Bendradarbiaujant su atstovaujamomis įmonėmis, nuolat rengiami seminarai ir mokymai ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio gamyklose bei laboratorijose, kur pristatomi naujausi produktai, technologijos, tendencijos. Tai – labai svarbus ir efektyvus kvalifikacijos kėlimo, darbuotojų motyvacijos bei naujovių įdiegimo būdas. N.Variakojienė vadovaujasi principu – žinias reikia nuolat pritaikyti gamyboje. Tik tai garantuoja sėkmę tiek verslui, tiek bendruomenei, kurioje jis kuriamas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką