Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ispanijoje aptarti Lietuvos turizmo plėtra ir turizmo priežiūros stiprinimas

Uostadvario šviturys
Gintarės Rakickaitės nuotr. / Uostadvario šviturys
Šaltinis: Lietuvos Respublikos ūkio ministerija
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ūkio ministras Evaldas Gustas Madride (Ispanijoje) susitiko su Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) generaliniu sekretoriumi Talebu Rifai ir aptarė Lietuvai aktualius turizmo srities klausimus – Turizmo įstatymo pakeitimus, „Gintaro kelio“ iniciatyvos populiarinimą tarptautinėje rinkoje, darniojo turizmo plėtrą ir kitus veiksmus, svarbius turizmo plėtrai. Lietuvos delegacija taip pat susitiko su Ispanijos viešbučių tinklo „Paradores“ atstovais.

buvo sutarta, kad PTO skirs tarptautinį ekspertą, kuris detaliai išanalizuos Lietuvos kelionių organizavimo teisinį reguliavimą ir pateiks pasiūlymus, kaip gerinti vartotojų turistų apsaugą

Ūkio ministro susitikime su PTO generaliniu sekretoriumi buvo aptarti Ūkio ministerijos siūlomi Turizmo įstatymo pakeitimai, susiję su kelionių organizavimo verslo priežiūros stiprinimu. Pasak ūkio ministro E. Gusto, buvo sutarta, kad PTO skirs tarptautinį ekspertą, kuris detaliai išanalizuos Lietuvos kelionių organizavimo teisinį reguliavimą ir pateiks pasiūlymus, kaip gerinti vartotojų turistų apsaugą ir kokiomis priemonėmis stiprinti turizmo paslaugų teikėjų stebėseną ir priežiūrą.

Per vizitą Lietuvai pasiūlyta tapti PTO Darniojo turizmo komiteto nare ir aktyviai dalyvauti svarstant darniojo turizmo plėtros klausimus. Darnusis turizmas – vienas svarbiausių  XXI a. turizmo sektoriaus iššūkių dėl sparčiai augančių turistų srautų, transporto, urbanizacijos plėtros ir ekologinių problemų. Darniojo turizmo svarba pabrėžiama ir Lietuvos turizmo plėtros 2014–2020 m. programoje. 

Pasak ūkio ministro, su PTO generaliniu sekretoriumi buvo aptarta galimybė 2016 m. Lietuvoje organizuoti PTO Europos komisijos posėdį, per kurį bus kalbama svarbiausiais Europos turizmo sektoriaus klausimais. 2015 m. toks posėdis vyks Izraelyje.

Didelis dėmesys susitikime buvo skiriamas ir „Gintaro kelio“ iniciatyvos, kurią Lietuva su PTO parama pradėjo įgyvendinti 2012 metais, plėtojimui. Lietuva pakviesta „Gintaro kelią“ pristatyti PTO ir UNESCO organizuojamoje pirmojoje tarptautinėje konferencijoje „Turizmas ir kultūra“, kuri vyks 2015 m. vasario mėn. Kambodžoje. 

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Evaldas Gustas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Evaldas Gustas

PTO 2015 m. rugsėjo mėn. per PTO generalinę asamblėją pasiūlė suorganizuoti atskirą renginį, skirtą „Gintaro keliui“ pristatyti ir populiarinti. Renginyje dalyvaus viso pasaulio turizmo bendruomenė, žiniasklaida, verslo atstovai. Taip pat 2015 m. lapkričio mėn. „Gintaro kelią“ siūloma pristatyti per ministrų susitikimą Londone vyksiančioje Pasaulinėje kelionių parodoje, kuri laikoma svarbiausia turizmo paroda pasaulyje.

Per vizitą Madride ūkio ministras susitiko su Ispanijos viešbučių tinklo „Paradores“ atstovais, šie pasidalijo patirtimi, kaip kultūros paveldo objektai Ispanijoje pritaikomi šiuolaikiniams turistų poreikiams, išsakė savo požiūrį į paveldo išsaugojimą ir jo modernizavimą. Lietuvoje yra daug kultūros paveldo objektų, bet tik nedaugelis yra pritaikyti turistų poreikiams.

Ispanijos viešbučių tinklas „Paradores“ – 100 proc. valdoma valstybės įmonė, atsakinga už viešbučių tinklo plėtrą ir valdymą. Ispanijoje veikia 95 šio tinklo viešbučiai. Valstybė investuoja į kultūros paveldo objektus ir juos pritaiko turizmo reikmėms: juose veikia prabangūs viešbučiai, aukšto lygio restoranai, golfo aikštynai, konferencijų centrai. Turizmui pritaikomi įvairūs paveldo objektai – pilys, rūmai, vienuolynai, bažnyčios, senosios ligoninės, buvę kalėjimai.

Per vizitą Madride ūkio ministras taip pat susitiks su Ispanijos Pramonės, energetikos ir turizmo ministerijos valstybės sekretore turizmui Isabele Borrego Cortes, PTO direktoriumi – atsakinguoju sekretoriumi su šalimis narėmis Carlosu Vogeleru.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką