Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VšĮ „Versli Lietuva“ augins gyvybės mokslų startuolių bendruomenę

Mantas Juozas Nocius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Mantas Juozas Nocius
Šaltinis: VšĮ
0
Skaitysiu vėliau
A A

Statistika ir ekspertų įžvalgos rodo – Lietuva turi puikias sąlygas tvariai gyvybės mokslų plėtrai ir šios srities verslo augimui. Todėl pastaruosius porą metų sėkmingai brandinusi IT startuolių ekosistemą, VšĮ „Versli Lietuva“ brėžia naują tikslą – pradeda kurti ir auginti gyvybės mokslų startuolių bendruomenę.

„Lietuvoje ruošiami ne tik puikūs informacinių sistemų specialistai, bet ir inžinieriai, chemikai, fizikai, medikai bei kiti gyvybės mokslų srities žinovai. Turime kelias tarptautinės sėkmės istorijas – kompanijas „Thermo Fischer Scientific“, „Biotechpharma“, „Brolis Semiconductors“. Pakeliui į verslo aukštumas – neinvazinį smegenų spaudimo matuoklį, tinkamą net astronautams, kurianti įmonė „Vittamed“, biotechnologijų startuolis „Bioseka“, lazerius gaminantys „Integrated Optics“, išmaniosios lovos kūrėjai „Alovita“. Matome poreikį burti aktyvią gyvybės mokslų srities ekosistemą, kurioje mokslas jungtųsi su verslu ir kurtųsi šios srities startuoliai, kurie išsiskirtų tarptautinėse rinkose“, - sako VšĮ „Versli Lietuva“ generalinis direktorius Mantas Nocius.

Didėjantis IT startuolių skaičius ir į juos pritrauktų investicijų sumos bei užsienio rizikos kapitalo fondų vis dažniau linksniuojamas Lietuvos vardas skatina žvelgti dar plačiau. Pirmasis VšĮ „Versli Lietuva“ žingsnis kuriant gyvybės mokslų startuolių ekosistemą – renginių ciklas „Life Sciences Business Lab“, kuris sujungs mokslą ir verslą. „Life Sciences Business Lab“ - tai reguliariai vyksiantys susitikimai, kuriuose studentai, jaunieji mokslininkai, verslininkai, investuotojai ir visi, besidomintys gyvybės mokslais, aptaria šios srities naujienas bei tendencijas. Dalis susitikimų laiko bus skiriama seminarams konkrečia tema, dalis – viešam idėjų pristatymui, o likęs laikas – kontaktų mezgimui. Renginiai Vilniuje prasideda gruodžio 1-ąją.

Biotechnologijų pramonės eksportas pernai augo 17 proc., didžioji dalis produkcijos eksportuojama į 100 pasaulio valstybių.

Biotechnologijų ir farmacijos tyrimų bei gamybos sektorius per pastaruosius du dešimtmečius Lietuvoje išsiskyrė itin sparčia plėtra. Per metus jis išaugo daugiau kaip 20 proc. Biotechnologijų pramonės eksportas pernai augo 17 proc., didžioji dalis produkcijos eksportuojama į 100 pasaulio valstybių. Mūsų šalies potencialą šioje srityje akivaizdžiai buvo galima matyti šiemet rugsėjį vykusiame „Life Science Baltics” forume, kuris jau spėjo tapti vienu iš svarbiausių gyvybės mokslų ir verslo atstovų traukos centrų bei vienu iš ryškiausių šio sektoriaus įvykių Baltijos šalyse. Forumas sutraukė daugiau kaip 1000 dalyvių iš 40-ies šalių. Lietuvos pažangą gyvybės mokslų srityje teigiamai įvertino šiame sektoriuje sėkmingai dirbantys ekspertai iš Japonijos, Izraelio, JAV. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką