-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Jaunimo nedarbą mažintų ir patrauklūs darbo santykiai

Kad ką tik mokslus baigę žmonės neemigruotų, dirbti turi ne viena ministerija ar viena institucija, reikia priemonių komplekso, LRT Radijo laidai „60 minučių“ sako Vilniaus universiteto socialinių mokslų daktaras Audrius Bitinas. „Pirmiausia turi būti galimybė pasirinkti patrauklius darbo santykius, tarkim, dabar atsiranda įvairiausių profesijų, kai galima dirbti nebūtinai sėdint darbo vietoje nuo 8 iki 17 valandos. Antra, atlyginimas turi būti orus: jei žmogus baigė rimtus mokslus, bet jam siūlo minimalų atlyginimą, jis bus suinteresuotas išvykti“, – pabrėžia A. Bitinas.
Santykiai darbe
Santykiai darbe / 123rf.com nuotr.

Lietuvos darbo biržos Darbo išteklių skyriaus vedėja Inga Liubartė pastebi, kad kol kas padėtis šiek tiek geresnė – šiuo metu biržoje užregistruota apie 2 tūkst. absolventų: „Praėjusių metų duomenimis, liepos mėnesį buvo užregistruota per 5 tūkst. absolventų, tad džiugu, kad besiregistruojančių mažėja. Tai lemia situacija darbo rinkoje, be to, dalis asmenų įsidarbina be darbo biržos pagalbos.“

Darbo biržoje registruojasi mažiau jaunuolių

Šiuo metu Darbo biržoje yra užregistruota apie 2 tūkst. absolventų

Šiuo metu Darbo biržoje yra užregistruota apie 2 tūkst. absolventų, bet liepa – tas mėnuo, kai sulaukiama didžiausio besiregistruojančiųjų skaičiaus, sako Lietuvos darbo biržos Darbo išteklių skyriaus vedėja Inga Liubartė. „Praėjusių metų duomenimis, liepos mėnesį buvo užregistruota per 5 tūkst. absolventų, tad džiugu, kad besiregistruojančių mažėja. Tai lemia situacija darbo rinkoje, be to, dalis asmenų įsidarbina be darbo biržos pagalbos“, – pastebi ji.

Vilniaus universiteto socialinių mokslų daktaro Audriaus Bitino teigimu, jaunimo nedarbas susijęs su bendru nedarbo lygiu ir paprastai jaunimo nedarbas statistiškai būna beveik dvigubai didesnis negu bendras nedarbo lygis.

„Ši tendencija ryški ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos Sąjungos valstybėse, todėl ir ES Komisija yra parengusi ne vieną iniciatyvą, tarkim, dabar įgyvendinamas Jaunimo garantijų fondas. Bet iš tikrųjų problemos kompleksinės: pirma, ar mes ruošiame tas profesijas, kurios šiandien reikalingos darbo rinkai, antra, tai susiję su situacija darbo rinkoje“, – kalba A. Bitinas.

I. Liubartė teigia, kad Darbo birža taip pat pasiruošusi padėti mokslus baigusiems jauniems žmonėms rasti darbą. Pavyzdžiui, šiuo metu organizuojamas renginių ciklas „Nuo diplomo iki darbo sutarties“, kad ieškantiems darbo pavyktų kaip įmanoma greičiau susiorientuoti darbo rinkoje, gauti žinių, kas yra paklausu, ko reikia darbdaviams, kaip save geriau pristatyti.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Bedarbystė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Bedarbystė

„Taip pat suteikiame galimybę informacinėmis technologijomis apie save pranešti būsimiems darbdaviams „Talentų banko“ programoje, su partneriais teikiame informaciją, ko reikia savarankiškam verslui pradėti“, – priduria ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius