Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Milijoninės paskolos Lietuvos įmonių vadovams peršamos SMS žinutėmis

Žmogus naudojasi telefonu
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Žmogus naudojasi telefonu
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vienos įmonės vadovas antradienio rytą gavo du panašius SMS pranešimus. Viename jų siūloma greita paskola iki 85 tūkst. Lt, kita žinutė ragina pasiskolinti iki 2 mln. Lt. Tokiai reklamai yra būtinas vartotojo sutikimas, kurio nė viena įmonė neprašė.

Tokias trumpąsias žinutes gavo ne vienas Lietuvos verslininkas. „Capitalia kreditai“ žinutes apie galimybę pasiskolinti iki 85 tūkst. Lt per 1-5 darbo dienas siuntė juridinių asmenų telefonais, kurie esą vieši.

Trumposios reklaminės žinutės
Trumposios reklaminės žinutės

Įmonės filiale Lietuvoje dirba tik vienas žmogus. Jis nenorėjo būti pristatomas vardu ir pavarde, tačiau prisipažino, kad siuntė tokias žinutes.

„Buvo išsiųsta tokia informacija. Atsiprašome tų, kam sutrukdėme. Tiesiog norėjome pasiekti žmones, pasakyti, kad yra kitų alternatyvų, ne tik bankai“, – 15min.lt sakė vyras.

Paklaustas, iš kur gavo mobiliųjų telefonų numerius, kuriais siuntė žinutes, jis sakė, kad yra viešų duomenų bazių, kur pateikiami tokie įmonių duomenys.

Panašią žinutę antradienį atsiuntė ir imoniufinansavimas.lt. Iš neišsamaus tinklalapio galima spręsti, kad jis priklauso Taline registruotai įmonei „Webgo OÜ“. Žinutėje siūloma paskola iki 2 mln. Lt. Įmonės įstatinis kapitalas sudaro 2,5 tūkst. eurų.

Trumposios reklaminės žinutės
Trumposios reklaminės žinutės

Nė viena įmonė negavo vartotojų sutikimo siųsti tokias žinutes, taigi pažeidė Lietuvos įstatymus. 

Kaip 15min.lt nurodė Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos l.e. Nesąžiningos komercinės veiklos ir reklamos skyriaus vedėjos pareigas Kristina Grigaitė, reklama telefonu, telefaksu, teleksu, elektroniniu paštu gali būti teikiama tik reklamos vartotojo sutikimu arba jo prašymu.

„Taigi komercinės veiklos subjektai reklamines SMS žinutes reklamos gavėjui turi teisę siųsti tik turėdamos reklamos gavėjo sutikimą arba prašymą. Už Reklamos įstatymo 13 straipsnyje nustatytų reikalavimų nesilaikymą reklaminės veiklos subjektams gali būti skiriama bauda nuo vieno tūkstančio iki trisdešimties tūkstančių litų. Taip pat pažymėtina, jog Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas gina žmogaus privataus gyvenimo neliečiamumo teisę tvarkant asmens duomenis“, – rašoma atsakyme 15min.lt.

Komentarai
Temos Paskola, Reklama
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką