Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Statybų parodą RESTA užplūdo ir savamoksliai statybininkai, ir profesionalai

„RESTA 2014“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „RESTA 2014“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Tik atidarius Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykstančią didžiausią Baltijos šalyse statybų tematikos parodą „RESTA 2014“, ekspozicijas užplūdo pirmieji lankytojai. Be gausaus būrio statybų verslo profesionalų, akis paganyti į 540 dalyvių iš 13 pasaulio šalių siūlomas statybų naujienas panoro ir savą būstą remontuojantys ar statantys lankytojai.

Didžiausia parodos ekspozicijos dalis skirta statybinėms bei apdailos medžiagoms, naujoms technologijoms, šildymo, vėdinimo, elektros instaliacijai – šios statybų srities naujoves pristato bene trečdalis visų parodos dalyvių – net 190. Būtent šios technologijos ir naujos statybų tendencijos labiausiai vilioja daugelį parodos lankytojų. Ypač šildymo sistemos, kurios patraukė ir parodos atidarymo ceremonijoje dalyvavusio premjero Algirdo Butkevičiaus dėmesį.

„Į parodas kartais pavyksta atvykti ir su studentais – tai mums tarsi praktinė ekskursija. Kadangi pats būsimiesiems statybininkams dėstau apdailos disciplinas, ir parodoje daugiausiai dėmesio skiriu šioms statybos naujovėms. Čia sužinau naujausias tendencijas, kuriomis vėliau galiu pasidalinti ir su studentais“, - teigia Kauno statybininkų rengimo centre dėstantis Ričardas.

Beje, Ričardą buvo galima sutikti statybininkų meistriškumo konkurse, kurį su partneriais organizuoja Vilniaus statybininkų rengimo centras. Ričardo studentai konkurse varžėsi su būsimaisiais statybininkais – apdailininkais iš kitų 9 Lietuvos miestų. Vakar ir šiandien dalyviai varžosi montuodami maždaug 5-6 kv. m. gipso kartono konstrukciją, ją šildydami ir padengdami dekoratyviniu gruntu. Greičiausiai ir kokybiškiausiai užduotį atlikusi komanda bus apdovanota rėmėjų prizais.

Ilgų metų statybininko – apdailininko patirtį turintis Martynas į parodą taip pat užsuko vedamas profesinių interesų. Prie bendrovės „Ottensten“ stendo sutiktas profesionalas stebėjo demonstraciją, kaip veikia naujausi apdailininko prietaisai.

„Kol kas dar tik atėjau į parodą, bet jau matau, kad būtų visai smagu atsinaujinti darbo įrangą“, - teigia Martynas.

Ne vienas sutiktas lankytojas teigė, kad parodos dalyvių siūlomų statybos, inžinerinių sistemų ir apdailos sprendimų pasirinkimas šiemet, kaip niekada, puikus, o stendai – aukšto lygio.

„Jau apžiūrėjau trijų  salių ekspozicijas, dar liko pora salių ir lauko aikštelės – šiemet parodoje tiek visko daug, kad šiandien su viskuo susipažinti nebespėsiu. Ypač ilgai užtraukau 3-oje salėje, kur siūlomi įvairūs šildymo sprendimai, o dar labai domina įvairūs įrankiai, žoliapjovės. Pernai šioje parodoje nusipirkau be galo patogų ir gerą pjūklą“, – pasakoja Rimas, atvykęs į „RESTA“ iš Utenos.

Šiemet parodos lauko aikštelėse išsirikiavo statybinė technika, čia pat demonstruojama įvairi įranga, įrankiai, lankytojų laukia ir medinių bei rąstinių namų ekspozicija, kurioje sutiktas Algimantas iš Vilniaus teigė besižvalgantis nedidelio namuko sodui. „Galimybių dabar yra įvairių, ne taip lengva apsispręsti, juolab, kad riboja pinigai“, - teigė vilnietis.

 „Sūnus statosi namą, todėl parodoje tikrai yra į ką pasižiūrėti. Šių metų mūsų tikslas apžiūrėti šildymo sistemas bei apželdinimo madas“, - teigia parodos RESTA „Žaliojoje ekspozicijoje“ sutikta Vida.

Parodoje „RESTA 2014“ Lietuvos želdintojų ir dekoratyvinių augalų augintojų asociacija specialiai sukūrė „Žaliąją ekspoziciją“ –  net 1000 kv. metrų žydintį sodą. Be to, šalia esančioje „Sodinukų mugėje“ galima įsigyti ir želdinių, padėsiančių susikurti žaliąją oazę ir namo kieme. Čia, prie braškių daigų, sutikta Aldona sakė, kad ketinanti jų pirkti, dabar sprendžianti, kurios rūšies. „Dar sudomino magnolijos, aišku, brangokos, bet labai gražu, kai jos žydi“, – teigė lankytoja.

Ne vienas sutiktas lankytojas rankoje nešėsi „Rasos“ mineralinio vandens buteliuką, pažymėtą RESTA ženklu – vanduo šiemet parodoje dalinamas nemokamai, nes tai siejasi su „RESTA 2014“ tema. Kaip teigė parodos projekto vadovė Indrė Reimorienė, vandens tema pasirinkta neatsitiktinai. „Statybose viskas siejasi su vandeniu, vanduo, jo taupus naudojimas  svarbus mūsų būste ir aplinkoje. Norim atkreipti dėmesį į vandens racionalų ir taupų vartojimą namuose, kieme, mieste. Kokią vandens įrangą naudoti, kokį vandens gręžinį įsirengti, kaip panaudoti lietaus vandenį – manau, lankytojams apie tai bus įdomu sužinoti specialistų nuomonę“, – sako I. Reimorienė.

Parodoje pusšimtis įmonių pristato kokybišką ir taupią santechniką, vandens kokybės gerinimo įrangą ir viską, kas susiję su vandeniu. Šioje sekcijoje naujoves pristatys pusšimtis įmonių.

Pirmąją dieną sutikti lankytojai dar tik žvalgėsi, kažko įsigyti ar pirkti dar neskubėjo. „Reikia paskaičiuoti, pasitarti su šeima, būtinai atvyksim į parodą ir kitą dieną, turbūt sekmadienį, kai vyks Atvelykio šventė, norim, kad parodoje įdomu būtų ne tik mums su žmona, bet ir mūsų sūnui“, – sakė Ignas iš Elektrėnų. 

Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO didžiausa Baltijos šalyse statybų tematikos paroda „Resta 2014“ vyks iki sekmadienio vakaro. Savo naujienas čia demonstruoja 540 dalyvių, o paroda užima visą Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO ekspozicinį plotą – 33 tūkst. kvadratinių metrų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką