Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Žalgiriui“ išvirtas alus – ilgo darbo rezultatas

Alaus „Žalia Balta“ nuo rugsėjo 24 dienos galima ieškoti Lietuvos parduotuvėse
Partnerio nuotr. / Alaus „Žalia Balta“ nuo rugsėjo 24 dienos galima ieškoti Lietuvos parduotuvėse
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
5
Skaitysiu vėliau
A A

Šį sezoną Kauno „Žalgiris“ pradeda su dar gausesne sirgalių armija. Įsibėgėjęs pasaulinis „Žalgirio“ fanų surašymas suvienijo žaliai baltus visoje Lietuvoje, Europoje ir anapus Atlanto. Užsirašiusių fanų skaičius artėja prie 30 tūkstančių, o kiekvienas aistruolis jau gavo oficialų „Žalgirio“ fano sertifikatą.

Surašymą palaikantis „Utenos alus“ nusprendė išvirti specialų alų. Per kiekvienas rungtynes „Žalgirio“ arenoje garsiai skamba skanduotė „Žalia! Balta!”. Galvodami pavadinimą naujam gėrimui, aludariai įsiklausė į tribūnų siautulį. „Žalia Balta“ – naujas alus, išvirtas specialiai „Žalgiriui“. Koks jis?

„Utenos alaus“ gamybos vadovė Dalia Jočytė recepto neišduoda, tačiau sutinka papasakoti, kaip buvo kuriamas alus „Žalia Balta“, kurio Lietuvos parduotuvėse galima ieškoti nuo rugsėjo 24 dienos.

Partnerio nuotr./„Utenos alaus“ vyriausioji aludarė D.Jočytė sukūrė specialiai „Žalgiriui“ skirtą alų „Žalia Balta“
Partnerio nuotr./„Utenos alaus“ vyriausioji aludarė D.Jočytė sukūrė specialiai „Žalgiriui“ skirtą alų „Žalia Balta“

– Naujas alus sukurtas specialiai „Žalgiriui“, o ar pati mėgstate žiūrėti krepšinio rungtynes?

– Taip, esu užkietėjusi krepšinio fanatikė. Žiūriu ir „Žalgirio“, ir Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynes. Labai džiaugiuosi, kad dalis „Žalgirio“ krepšininkų atstovauja ir nacionalinei rinktinei.

Komanda kiekvienais metais savo legendą papildo naujomis pergalėmis. Lietuvoje joks kitas klubas nėra tiek daug pasiekęs ir iškovojęs tiek titulų. Todėl „Žalgirio“ vardą žino kiekvienas lietuvis. Abejingų nėra.

Džiaugiuosi, kad „Utenos alus“ yra „Žalgirio“ dalis ir padeda komandai siekti užsibrėžtų tikslų.

– Kad krepšiniui abejingų nėra rodo ir pasaulinis „Žalgirio“ fanų surašymas. O kaip sekėsi kurti specialų alų „Žalia Balta“?

– Į naujo alaus gamybą įsitraukia daugybė profesionalų. Iš pradžių daug dirbo rinkodaros specialistai. Jie turėjo įsivaizduoti, kam gamina naują produktą, ką jie mėgsta, kas juos jaudina.

Partnerio nuotr./Alaus „Žalia Balta“ nuo rugsėjo 24 dienos galima ieškoti Lietuvos parduotuvėse
Partnerio nuotr./Alaus „Žalia Balta“ nuo rugsėjo 24 dienos galima ieškoti Lietuvos parduotuvėse

Technologų uždavinys – sekti pasaulinės alaus gamybos tendencijas, naujus skonius ir receptus. Paprastai nuo idėjos išvirti naują alų praeina devyni mėnesiai, kol alus atsiduria skardinėse, statinėse ar buteliuose.

Tiek užtrunka sukurti pačią koncepciją, po kurios viskas vyksta keliais etapais – mažomis porcijomis išverdami keli variantai, jie ragaujami, aludariai diskutuoja, kuris geresnis, tada pasitelkiami ekspertai iš šalies, kol galų gale prieinama vieninga nuomonė.

Žinoma, pasitaiko, kad nuomonės išsiskiria. Atsižvelgdami į pastebėjimus ir rekomendacijas vėl deriname alaus sudėtines dalis, kol pasiekiame norimą rezultatą. Kartais užtenka pridėti aromatinių apynių, kartais reikia keisti karamelinį salyklą kitokiu. Man visuomet padeda kiti septyni kolegos, kurių kiekvienas turi savo skonį ir savo nuomonę.

– Koks yra „Žalgiriui“ skirtas alus „Žalia Balta“?

– „Žalia Balta“ yra šviesusis alus. Skonis lengvai kartokas – gėrimas skirtas ne saldumynų mėgėjams.

Partnerio nuotr./Alaus „Žalia Balta“ nuo rugsėjo 24 dienos galima ieškoti Lietuvos parduotuvėse
Partnerio nuotr./Alaus „Žalia Balta“ nuo rugsėjo 24 dienos galima ieškoti Lietuvos parduotuvėse

„Utenos alaus“ technologai turi didelę darbo patirtį, todėl su kolegomis puikiai matome, kokias alaus rūšis žmonės labiausiai perka, kaip keičiasi pirkėjų skoniai. Be abejo, pasaulinės tendencijos daro įtaką Lietuvos vartotojams. Keliaudami po pasaulį žmonės pažįsta naujas rūšis ir skonius. Alaus mėgėjai mėgsta naujoves, bet kartu nenori prarasti ryšio su gamintojais, kurių produkcija pasitiki.

Alaus gamyboje, kaip ir krepšinyje, galima įvairiai eksperimentuoti. Pavyzdžiui, pasaulyje vis daugiau išverdama alaus, kuriam gaminti naudojami netipiški skoniai bei aromatai: romo, viskio, brendžio, netgi armanjakų ar likerių, todėl alaus skonių vis gausėja. Tačiau ruošdami alų „Žalia Balta“ mes likome ištikimi senai lietuviško alaus tradicijai.

Mano manymu, svarbiausia kuriant alų, kad sutaptų tiek rinkodaros, tiek gamybos specialistų vizijos. Vaizdžiai šnekant, kad susikalbėtų salyklas ir apyniai.

Kauno „Žalgiris“ pradeda dar vieną pergalingą sezoną, o pasaulis dažosi žalia ir balta. Prisijunk prie „Žalgirio“ fanų ir tu - „Žalgiriui“ reikia tavęs!

Komentarai: 5
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką