Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Populiariausios lietuvių atostogų kryptys – Jungtinė Karalystė, Rusija ir šiltieji kraštai

Dieta prieš atostogas
Lisa Widerberg, Flickr.com / Atostogos
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ne gyvybės draudimo bendrovės BTA atliktas tyrimas parodė, kad per pastaruosius dvejus su puse metų lietuvių keliavimo įpročiai kito labai nežymiai. Per šį pusmetį įvairiais tikslais bei kryptimis keliavo daugiau nei 231 tūkstantis lietuvių, o tai yra 10 proc. mažiau nei pernai tuo pat metu. Beveik pusė jų rinkosi keliones į Vakarų Europos šalis, Turkiją ir Egiptą, trečdalis vyko į Baltarusiją, penktadalis – į Rusiją.

„Remiantis mūsų bendrovės ir Lietuvos statistikos departamento duomenimis, matyti, kad tautiečių keliavimo įpročiai keičiasi nežymiai. Populiariausios kryptys išlieka stabilios: Europoje – Jungtinė Karalystė, Rytuose – Rusija, Baltarusija, taip pat dažnai lankome savo kaimynus latvius ir lenkus, – sako BTA Žalų reguliavimo departamento direktorė Karolina Karpova. Poilsinių kelionių lyderės – Turkija ir Egiptas. Vis tik, nors ir nedrąsiai, vis dažniau lietuviai keliauja ir į kur kas egzotiškesnes Afrikos ir Azijos šalis. Įdomu tai, kad per pastaruosius keletą metų vis populiaresnės tampa lietuviams neįprastos poilsinės kelionės laivu. Tai kruizai į Egiptą, Izraelį ar kitas šalis.“

Pasak bendrovės specialistės, kad ir kur tautiečiai keliautų, dažniausiai jie nukenčia nuo virškinimo sutrikimų arba galūnių kaulų lūžių. Pastarieji daugiausiai fiksuojami keliaujant po Rytų Europos šalis. Vyrai patiria apie 15 proc. daugiau žalų nei moterys, bet dažniausiai nukenčia vaikai nuo 7 iki 18 m.

Kaip teigia specialistė, apie 70 proc. per nepilnus trejus metus užfiksuotų įvykių žala neviršijo 1 tūkst. litų, o beveik visais likusiais atvejais ji nesiekė 2 tūkstančių litų. Vis tik, bendrovė fiksavo ir nutikimų, kai kelionėje patirti nemalonumai atsiėjo ir daugiau nei 160 tūkstančių litų.

K.Karpovos teigimu, renkantis kelionių draudimą, visų pirma reikėtų įvertinti pačios kelionės riziką. Derėtų atsižvelgti į tai, ar kelionę organizuojate individualiai, ar keliaujate su grupe, kelionių organizatoriumi. Taip pat svarbus ir pats kelionės pobūdis, ar tai poilsinė kelionė, ar pažintinė.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką