Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Amerikiečius piktina už „plėšikišką“ kainą – po 3,55 lito už litrą – benziną pardavinėjanti degalinė Orlande

Kalifornijoje amerikietis pilasi degalų dar vienoje „brangioje“ degalinėje, kurioje galonas „Regular“ markės benzino kainuoja 4,15 dolerio (arba vienas litras kainuoja apie 2,59 lito).
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kalifornijoje amerikietis pilasi degalų dar vienoje „brangioje“ degalinėje, kurioje galonas „Regular“ markės benzino kainuoja 4,15 dolerio (arba vienas litras kainuoja apie 2,59 lito).
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Brangiausiai benzinas visose Jungtinėse Valstijose kainuoja vienoje Floridos valstijos Orlando miesto degalinėje „Suncoast Energys“. Čia už galoną benzino tenka pakloti net 5,69 dolerio, praneša money.cnn.com.

Žinoma, atsižvelgiant į lietuviškas realijas žodelį „net“ derėtų papuošti kabutėmis. Vienas galonas – tai 3,7854 litro. Vadinasi vienas litras benzino brangiausioje JAV degalinėje kainuoja 1,50 JAV dolerio.

Paskaičiavę pagal vėliausią Lietuvos banko paskelbtą lito ir JAV dolerio kursą, pagal kurį vienas doleris vertas 2,3679 lito, sužinosime, kad amerikiečiai brangiausioje degalinėje už litrą benzino sumoka maždaug 3,55 lito.

Amerikos internetinėse skundų knygose galima rasti daugybę įrašų, kuriuose piktinamasi „Suncoast Energys“ degalinės kainomis, o kiti interneto vartotojai raginami aplenkti šią degalinę iš tolo.

„Nepastebėjau jų plėšikiškos kainos, kol nepradėjau piltis degalų. Prieš pildamasis nepasitikrinau, nes nė į galvą nešovė, kad jos gali tiek skirtis nuo įprastų“, – skundžiasi vienas vairuotojas.

„Nenorėčiau dirbti šioje degalinėje, nes vieną dieną koks nors įsiutęs vairuotojas gali pradėti šaudyti“, – tvirtina kitas degalinės klientas.

CNN pažymi, kad degalų kainos auga visose šalies valstijose, tačiau degalinė „Suncoast Energys“ Orlando oro uoste gerina visus rekordus. Vidutinė benzino kaina Orlande yra maždaug 3,78 JAV doleriai už galoną (beveik vienas JAV doleris arba 2,36 lito už litrą), o tai yra vos vos mažiau už bendrą šalies vidurkį.

Lietuvoje populiariausios markės A95 benzinas šiuo metu kainuoja dvigubai brangiau. Kaip skelbia svetainė degalukainos.lt, balandžio 23-iąją vidutinė šio tipo benzino kaina šalies degalinėse buvo 4,71 lito už litrą. Deja, daugelyje „Statoil“, „Lukoil“, „Orlen“ ir „Ventus“ degalinių tokio benzino litrą buvo galima įsigyti tik už 4,74 lito.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką