Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Belgija skuba taisyti savo finansus po šalies reitingų pabloginimo

Belgijos politikai šeštadienį intensyviai dirba, mėgindami susitarti dėl mažesnio deficito ateinančių metų biudžete prieš atsidarant rinkoms, kai šalies skolinimosi reitingų sumažinimas paskatino pradėti visą naktį trukusias derybas.
Belgijos ministras pirmininkas Yvesas Leterme
Belgijos laikinasis ministras pirmininkas Yvesas Leterme / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Belgija

Laikinajam premjerui Yves'ui Leterme'ui iškėlus ultimatumą susitarti dėl ateinančių metų viešųjų išlaidų ir suformuoti stabilią vyriausybę po 19 mėnesių dirbusio laikinojo ministrų kabineto, pareigūnai pažadėjo, kad partijų lyderiai kovos dėl susitarimo.

Penktadienio vakarą reitingų agentūrai „Standard and Poor's“ Belgijos gebėjimą grąžinti skolas įvertinus viena pakopa žemesniu lygmeniu (AA), padidėjo spaudimas šešioms flamandų ir prancūzakalbių partijoms, kurios jau anksčiau niekaip nesugebėjo susitarti dėl deficito mažinimo didinant mokesčiu, siekiant išvengti Europos Sąjungos (ES) sankcijų ateinantį mėnesį.

Belgijos žiniasklaida patvirtino, kad derybos prasidėjo penktadienį 18 val. 30 min. vietos (19 val. 30 min. Lietuvos) laiku ir tebesitęsė šeštadienio rytą. Per šį derybų maratoną vėl buvo diskutuojama dėl belgų pensijinio amžiaus vėlinimo ir akcijų apmokestinimo, siekiant išeiti iš jau daug mėnesių trunkančios politinės aklavietės.

Prieš paskelbiant žinią apie kredito reitingo pabloginimą, Y.Leterme'as paragino partijas išspręsti savo nesutarimus, prieš pasibaigiant savaitgaliui.

Nacionalinei skolai išaugus beveik iki šalies metinio bendrojo vidaus produkto (BVP), iškilo pavojus, kad Belgiją vėl apims recesija. Y.Leterme'as leido aiškiai suprasti, jog baiminasi tikėtinos panikos rinkose, kai pirmadienį atsidarys akcijų biržos, jeigu nebus susitarta dėl tolesnio kelio į priekį.

„Visiškai akivaizdu, kad turime pasiųsti labai aiškų signalą..., pageidautina prieš atsidarant rinkoms“, – sakė Y.Leterme'as interviu tiesioginėje televizijos laidoje, kurią stebėjo nuščiuvę Belgijos žmonės.

Partijos turi nuspręsti, kaip ateinančiais metais sumažinti 11,3 mlrd. eurų deficitą, o iki 2015 metų iš viso sutaupyti apie 20 mlrd. eurų.

Šis ultimatumas buvo pateiktas praėjus kelioms dienoms po to, kai tikėtinas Y.Leterme'o įpėdinis Elio Di Rupo įteikė atsistatydinimo raštą Belgijos karaliui, nusivylęs šešių partijų nesugebėjimu susitarti dėl ateinančių metų biudžeto sumažinimo, kad būtų išvengta ES sankcijų.

Karalius Albertas II atmetė šį pasiūlymą ir nurodė E.Di Rupo grįžti į darbą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius