Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dažniausiai padirbinėjami 20 ir 50 eurų banknotai

Eurai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Eurai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmą šių metų pusmetį iš apyvartos išimta iš viso 387 tūkst. padirbtų eurų banknotų. Palyginti su praėjusių šešių mėnesių laikotarpiu, šis skaičius sumažėjo apytikriai 13 proc. Dažniausiai padirbinėjami 20, 50 ir 100 eurų vertės banknotai.

Palyginti su didėjančiu apyvartoje cirkuliuojančių tikrų eurų banknotų skaičiumi (apie 13,2 mlrd. banknotų 2010 m. pirmąjį pusmetį), padirbtų banknotų skaičius vis dar yra labai nedidelis, teigiama Europos centrinio banko (ECB) pranešime.

Dažniausiai buvo padirbinėjami 20 ir 50 eurų banknotai. Per pastaruosius šešis mėnesius padirbtų 20 eurų banknotų dalis sumažėjo, o padirbtų 50 eurų banknotų padidėjo. 2010 m. pirmąjį pusmetį iš apyvartos išimtas beveik vienodas šių nominalų padirbtų banknotų kiekis. Jie kartu sudaro 85 proc. visų aptiktų padirbtų banknotų. Trečias dažniausiai padirbinėtas nominalas buvo 100 eurų – šie banknotai sudarė 12 proc. visų aptiktų padirbtų banknotų. Likusių nominalų (5, 10, 200 ir 500 eurų) banknotų dalis yra labai nedidelė.

Dauguma (daugiau negu 98 proc.) padirbtų banknotų, išimtų iš apyvartos 2010 m. pirmąjį pusmetį, aptikta euro zonos šalyse. Tik apie 1 proc. padirbtų banknotų aptikta euro zonai nepriklausančiose ES valstybėse narėse ir mažiau negu 0,5 proc. – kitose pasaulio šalyse.

Euro sistema deda daug pastangų, kad visuomenė būtų išsamiai informuota apie tai, kaip atpažinti padirbtą banknotą, o grynųjų pinigų tvarkymo specialistų atveju – kad banknotų tvarkymo ir apdorojimo aparatai patikimai atpažintų padirbtus banknotus ir išimtų juos iš apyvartos.

ECB ir 16 euro zonos nacionalinių centrinių bankų pataria visuomenei išlikti budriai ir tikrinti grynųjų pinigų operacijose gaunamus banknotus. Kilus abejonei, įtartiną banknotą reikėtų tiesiog palyginti su tokiu banknotu, dėl kurio tikrumo abejonių nekyla. Asmuo, įtariantis, kad gavo padirbtą banknotą, turėtų kreiptis į policiją arba, jei tai numatyta pagal vietinę tvarką, į atitinkamą nacionalinį centrinį banką.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką